Mladost slavila u derbiju kola na Poljudu

Jadran i Mladost ponovo se susreću već u utorak u Ligi prvaka.

Vaterpolisti Mladosti upisali su pobjedu 9:6 na gostovanju kod Jadrana u Splitu povodom 5. kola vaterpolske Triglav lige.

VK Jadran – HAVK Mladost 6:9 (0:1, 3:4, 2:2, 1:2)

Jadran: Anić, Kunac, Zović 1, Popović 1, Butić, Pejković, Power 1, Bego, Visković, Milardović, Šetka 1, Kovačić, Podrug, Delić 2, trener: Ivan Asić.

Mladost: Marcelić, Radu, Miloš 2, Čagalj, Ćuk 3, Petković 2, Anzulović, Lazić 1, Bajić, Samardžić, Buljubašić, Kharkov 1, Jurlina, Herceg, trener: Zoran Bajić.

Utakmica na plivalištu Poljud između Jadrana i Mladosti opravdala je epitet derbija kola. Obje momčadi ušle su nervozno u utakmicu, pa je u prvoj četvrtini pao samo jedan gol, a njega je zabio Konstantin Kharkov. Početkom druge četvrtine golovima Delića i Popovića domaći vaterpolisti okreću rezultat ali samo za kratko. Mladost ponovo dolazi u vodstvo, a najzaslužniji za to je Lovre Miloš koji je dvaput matirao Anića. Držala je Mladost prednost od 2 do 3 razlike, ponajviše zahvaljujući Marceliću koji je zaključao vrata posljednjih sedam minuta.

Miloš Ćuk sa tri te Petković i Miloš sa dva gola bili su najefikasniji Mladostaši, dok je za domaće Marin Delić zabio dva pogotka. Mladostaš Marcelić je briljirao sa čak 18 obrana.

Isti suparnici sastaju se već u utorak u sljedećem kolu Lige prvaka.