Mladost slavila u Kotoru, Crvena zvezda šokirala Jug

Mladost ima osam bodova više od Juga i sve je bliže domaćinstvu Final 4.

Završeno je deveto kolo regionalne Triglav vaterpolske lige, a prvoklasno iznenađenje priredila je Crvena zvezda pobjedom protiv hrvatskog prvaka Juga.

Crvena zvezda – Jug CO 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Jug je ušao u utakmicu kako se i očekivalo i stvorio je zalihu od dva pogotka. Da neće ići lagano naslutila je druga četvrtina u kojoj se Zvezda primaknula na samo pogodak zaostatka, a onda su Gospari neobjašnjivo pali u trećoj dionici izgubivši je s 4:1. Dva gola zaostatka nisu uspjeli nadoknaditi. Ovim porazom, Jugaši su izgubili drugo mjesto na tablici jer ih je pretekao Jadran iz Herceg Novog.

U igri se osjetio nedostatak Mare Joković, a Fatović, Lozina, Merkulov i Benić zabili su po dva gola za Gospare, jedan su dodali Garcia i mladi 16-godišnji Raguž. Dušan Vasić predvodio je Zvezdu do pobjede s pet golova, a tri je zabio Miloš Maksimović.

Primorac – Mladost 8:13 (2:1, 1:6, 1:4, 4:2)

Mladost je lagano slavila kod Primorca u Kotoru. Nakon početnog vodstva domaćih, Mladostaši su susret riješili u drugoj četvrtini, a dodatnu razliku stvorili su početkom treće. Do kraja su domaći ipak nešto ublažili poraz.

Konstantin Kharkov zabio je četiri gola, Miloš Ćuk tri, a po dva su dodali Lovre Miloš i Antonio Petković. Damir Crepulja zabio je pola domaćih golova tj. četiri.