Zagrebački Mladostaši poraženi od Galatasaraya, imenjak iz Kaštela ispao od Omonije

Oliver Venno iz Galatasaraya bio je igrač susreta.

Odbojkaši Mladosti gostovali su u Istanbulu kod Galatasaraya u šesnaestini finala CEV Cupa i upisali poraz 3:0 u setovima.

Mladostaši su ušli dosta bojažljivo i impresionirano u utakmicu, što je odlična momčad Galatasaraya iskoristila i sa visokih 25:12 uzela prvi set za samo 18 minuta igre.

Rade Malević uspio je razbuditi svoje igrače u nastavku meča, imali su početno vodstvo na početku drugog seta, držali su egal do sredine seta, kada se Turci odvajaju i uzimaju i drugi set.

U trećem setu vidjela se slična igra kao u drugom, Mladostaši su parirali dosta dobro, ali protivnik je ipak bio prejak.

Najefikasniji igrač susreta bio je Oliver Venno sa 15 osvojenih poena. Kod Mladosti su se najviše istaknuli Marino Marcelić i Marko Sedlaček sa devet osvojenih poena.

Galatasaray – Mladost 3:0 (25:12, 25:19, 25:20)

17MIHALJIvan

Uzvrat je na rasporedu 5. prosinca u domu odbojke Bojan Stanić s početkom u 19 sati.

Mladost Ribola iz Kaštela ispala je iz Challenge Cupa porazom 3:1 od Omonije iz Nicosije. Prvi susret u Kaštel Starom završio je pobjedom Ciprana nakon pet setova. U uzvratu je Mladost Ribola osvojila prvi set, no više od toga nisu mogli i opraštaju se od natjecanja.

Omonia – Mladost Ribola 3:1 (16:25, 25:18, 25:17, 25:19)