Mladostašice korak bliže obrani naslova

Finale se igra na tri pobjede.

Odbojkašice Mladosti ostvarile su prvu pobjedu u finalnoj seriji odbojkaške Superlige. Igračice trenera Saše Ivaniševića upisale su 18. pobjedu zaredom protiv Kaštele.

HAOK Mladost – OK Kaštela 3:1 (25:20, 27:25, 23:25, 25:22)

Mladost:Matić, Pavičić, Kačić Bartulović, Butigan, Rajković, Štimac, Grbavica, Volmut, Pažin, Freund, Lukić, Šunjić, Vrbanc, Jurišić. Trener: Saša Ivanišević

Kaštela:Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Rodin, Glavina, Kutrović, Sudar, Matas, Stojan, Vukić, Zelalija. Trener: Zoran Grgantov

Kaštelanke su bolje ušle u susret i stvorile su prednost od nekoliko poena, ali Mladost ubrzo ubacuje u brzinu više i dolazi do očekivanog vodstva, kasnije i seta. Da će biti tvrd orah, igračice Kaštele pokazale su u drugom setu kada su ih nijanse dijelile od osvajanja seta i izjednačenja

Ipak, Kaštela je uspjela doći do trećeg seta. Serijom 8:0 u ranoj fazi seta stvorile su prednost koja se polako topila kako se set približavao kraju, ali ne dovoljno da bi Mladost završila meč sa glatkom pobjedom. U četvrtom setu, Mladostašice su nadoknadile početni zaostatak, a dolaskom na servu Ive Jurišić došle su do sedam meč lopti. Kaštelanke su prvih pet uspjele spasiti, no poraz je bio neizbježan.

Sljedeći meč igra se u subotu, 6. travnja u Kaštel Starom s početkom u 20:30 sati.