Moćni Vardar je ipak prejak za Zagreb, titula SEHA lige ostaje u Skopju

Zlatko Horvat sa osam pogodaka bio je prvi strijelac finala.

Rukometaši Vardara osvojili su ukupno četvrti, a treći uzastopni naslov prvaka SEHA Gazprom lige, nakon što su u svojoj dvorani bili bolji od PPD Zagreba rezultatom 26:24.

RK Vardar – RK PPD Zagreb 26:24 (14:13)

Pred sjajnom atmosferom koju je napravilo više od 5000 gledatelja, Zagrebaši su pružili odličan otpor favoriziranom domaćinu. Vardar je nošen domaćom publikom poveo na početku 7:3, pa je Zlatko Saračević morao uzeti minutu predaha. Latvijac Dainis Kristopans bio je nezaustavljiv u tome periodu, ali nakon početnih 20 minuta Zagreb je ubacio u brzinu više, Urh Kastelic je zaključao svoja vrata i serijom 7:3 došli su na minimalan zaostatak 14:13 uoči odmora.

Zagreb je početkom nastavka došao do prvog izjednačenja 15:15 i držali su u egalu Vardara do 52 minute susreta. Plinari su se u tom razdoblju borili lavovski, Vardar nije uspio stvoriti prednost koja bi ih približila tituli sve do trenutka kada je Leon Šušnja dobio crveni karton zbog prekršaja na Igoru Karačiću. Nakon toga serijom 4:0 golovima Ivana Čupića i Timura Dibirova, Vardar je otišao na nedostižnu prednost i treće krune u nizu.

Zlatko Horvat bio je prvi strijelac susreta sa osam pogodaka, a iza njega smjestili su se Vardarovi Kristopans i Luka Cindrić sa pet golova.

U utakmici za treće mjesto Celje je bilo bolje od Meshkova rezultatom 31:28. Najbolji pojedinac kod Slovenaca bio je vratar Urban Lesjak sa 16 obrana, Žiga Mlakar zabio je sedam, a Borut Mačkovšek pet golova. Bjeloruse je predvodio Čeh Horak sa pet pogodaka, naš Ljubo Vukić zabio je tri, a Ivan Pešić zaustavio je samo dva udarca.