Modrić strijelac u pobjedi Reala nad Šahtarom, PSG osigurao prolaz dalje

Iz skupine A su već nakon petog kola poznati putnici u osminu finala Lige prvaka.

U petom kolu Lige prvaka Real je na gostovanju u Lavovu kod ukrajinskog viceprvaka Šahtara teškom mukom izborio četvrtu pobjedu u skupini A. Momčad Rafaela Beniteza slavila je rezultatom 3:4 uz dva pogotka Cristiana Ronalda kojemu su se u postizanju golova pridružili Luka Modrić i Dani Carvajal. Na prepunoj Lavov Areni dvoboj je sudio nizozemski arbitar Bas Nijhuis koji nije imao prezahtjevan posao na današnjem susretu.

Uzdrmani Real u utakmicu je krenuo sa sedam promjena u početnoj postavi u odnosu na subotnji susret protiv Barcelone. Među neokrznutima se našao Luka Modrić (izašao u 62. minuti) koji je dvoboj počeo u prvoj postavi, a pridružio mu se i Mateo Kovačić, dok je kod Šahtara Eduardo cijeli susret prosjedio na klupi, a Darijo Srna je zbog suspenzije propustio ovaj dvoboj.

Odmah na početku susreta Real je propustio veliku priliku preko Cristiana Ronalda. Raspoloženi Kovačić se sjurio prema golu Šahtara uposlivši Modrića koji dodaje za samog Portugalca čiji udarac iz blizine odlazi preko gola. Real je nastavio sa terenskom inicijativom, no opasnosti pred golom Pyatova nije bilo sve do 18. minute.

Luka Modrić je lijepo pronašao Garetha Balea u kaznenom prostoru domaćeg sastava gdje Velšanin lijepo ubacuje za Ronalda koji glavom pogađa za vodstvo Reala. U sljedećim minutama Real je dominirao, a prilike je iz slobodnog udarca i nakon ponovnog ubačaja Balea propuštao Ronaldo.  U 31. minuti iz igre je zbog ozljede izašao Varane, a umjesto njega je na teren ušao Danilo što je značilo kako će Nacho zaigrati uz Pepea na stoperskoj poziciji.

U posljednjih pet minuta prvoga dijela probudio se i domaći sastav koji je prijetio preko Alexa Teixeire čiji je oštar ubačaj u posljednji tren izbio Nacho, dok je nekoliko trenutaka kasnije Gladkiy neprecizno pucao glavom pored gola Kika Casille.

U drugi dio susreta Real ulazi uraganski. Prvo je u 50. minuti Casemiro poslao dugu loptu na Ronalda koji upošljava Luku Modrića u kaznenom prostoru, a hrvatski reprezentativac neometano pogađa za svoj osmi pogodak u dresu Reala. Minutu kasnije Modrić i Ronaldo su zamijenili uloge, no veliku priliku Portugalcu brani vratar Pyatov. I nakon toga u 52. minuti ponovno je Ronaldo upleten u akciju Reala. Ovoga puta je asistirao za Danija Carvajala koji na desnoj strani prolazi jednoga igrača i zabija prekrasan pogodak u nebranjeni dio Šahtarove mreže.

U sljedećim minutama nismo uživali u prekrasnim potezima s jedne i druge strane, a poluprilike su propuštali Gladkiy i Ronaldo koji se danas propisno napromašivao. U 62. minuti je Luku Modrića zamijenio Toni Kroos, a osam minuta kasnije Ronaldo je ipak postigao još jedan pogodak, ponovno na asistenciju Garetha Balea nakon koje je Velšanin napustio teren gdje ga je zamijenio Karim Benzema.

U 77. minuti u vlastitom šesnaestercu Casemiro nesmotreno ruši Taisona, sudac Nijhuis pokazuje na bijelu točke s koje mirno pogađa Alex Teixeira. Šahtar je nastavio napadati i to im se isplatilo šest minuta kasnije kada Dentinho zabija za 2:4 nakon kornera momčadi Mircea Lucescua.

I kada se već činilo da će kraljevski klub utakmicu mirno privesti kraju, na samo jedan gol zaostatka Šahtar dovodi Teixeira svojim drugim golom na utakmici. Ipak, do kraja susreta je momčad Rafaela Beniteza uspjela sačuvati vodstvo i čelnu poziciju u skupini A.

U drugom susretu iste skupine, francuski PSG je gostovao u Švedskoj kod Malmoa, prvog kluba Zlatana Ibrahimovića u kojemu je igrao od 1999. do 2000. godine kada prelazi u Ajax. Švedski internacionalac je zahvalio rodnom gradu tako što je zakupio glavni gradski trg na kojemu su navijači besplatno uživali u dvoboju.

Ipak, ono što su vidjeli vjerojatno ih se nije posebno dojmilo pošto je ekipa Laurenta Blanca slavila s visokih 0:5 pogocima Rabiota u trećoj, Di Marije u 14. i 68., Ibrahimovića u 50. te Lucasa Moure u 82. minuti susreta. Prigodu za počasni pogodak švedske momčadi je u 61. minuti imao Marcus Rosenberg koji nije realizirao udarac s bijele točke. Zbog poraza Šahtara, PSG je sa 10 bodova osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka, a trenutno je drugi na tablici skupine iza vodećeg Reala koji ima tri boda više.

SKUPINA A:
Šahtar – Real Madrid 3-4 (Teixeira 77pen, 88, Dentinho 83/Ronaldo 18, 70, Modrić 50, Carvajal 52)
Malmo – PSG 0-5 (Rabiot 3, Di Maria 14, 68, Ibrahimović 50, Lucas 82). Promašeni penal: Rosenberg (Mal,61)