Modrić i društvo trljaju ruke

Modrićev Real povećao prednost pred Rakitićevom Barcelonom

Madridski Real pobjegao je Barceloni na četiri boda prednosti, a Ronaldo je novim pogotkom povećao prednost u utrci za Zlatnu kopačku. Naš je Andrej Kramarić u tom poretku na sedmom mjestu...

Ronaldo, Bale i Benzema/Foto: Gettyimages

Madridski Real iskoristio je kiks Barcelone, koja je u subotnjoj utakmici španjolske Primere neočekivano poražena od Malage, te su pobjedom nad Elcheom najvećem konkurentu odmaknuli na četiri boda prednosti 14 kola prije kraja Primere.

Susret je obilježio i jubilej Carla Ancelottija na klupi kraljevskoga kluba, kojega talijanski trener nije mogao “odraditi bolje”. Stota utakmica na čelu Realova stožera okončana je rezultatom 2:0 za Ronalda i društvo, premda brava hrabrih domaćina (nesretno) nije otključana sve do 56. minute.

Premda je Ronaldo – koji se na najbolji mogući način vratio poslije kontroverzi i navijačkog nezadovoljstva njegovim ponašanjem izvan terena – već u šestoj minuti zatresao vratnicu, a Gareth Bale nešto ranije postigao pogodak iz zaleđa (što je do konca prvog dijela ‘uspjelo’ još i Karimu Benzemi), tek je početkom drugog poluvremena upravo Benzema iskoristio poklon obrane Elchea i iz velike blizine rutinirano poslao loptu u mrežu.

Konačno je nedugo nakon toga nagrađen i Ronaldov trud – Portugalac je poentirao na dodavanje Isca u 69. minuti, riješivši na taj način pitanje pobjednika i podebljavši svoj golgeterski konto u lavovskoj borbi za Zlatnu kopačku koja se – kako sezona odmiče – sve više zahuktava.

U poretku se, osobito nakon ovoga vikenda, Cristiano malo odmaknuo prvom pratitelju Leu Messiju. Portugalski je ofenzivac trenutačno na 58 bodova (koeficjent 2.0) s postignutih 29 golova, dok je omaleni Argentinac s 26 golova na 52 boda. Naš Andrej Kramarić pao je na sedmu poziciju s koeficjentom 1.5 (2.0), 33.5 bodova i 23 postignutih zgoditaka u Rijeci i Leicesteru.

U domaćoj je momčadi hrvatski veznjak Mario Pašalić igrao do 75. minute.