Odigrano je šest utakmica francuskog nogometnog prvenstva...

U srijedu navečer odigran je dio ogleda 16. kola Ligue 1, a hrvatskim je navijačima najzanimljivije bilo u susretu Monaca i Caena. Kneževi su pred svojima navijačima izvukli samo bod protiv drugoplasirane momčadi prvenstvene ljestvice, a zanimljivo je primijetiti kako je ogled na tribine stadiona Stade Louis II privukao tek nešto više od pet tisuća gledatelja.

Domaći su poveli preko Carilla u 56. minuti, no četiri minute prije kraja Caen je poravnao rezultat golom Rodelina. Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mario Pašalić travnjak napustio u 84. minuti.

Monaco je na prvenstenoj ljestvici šesti s 25 bodova, odnosno čak sedamnaest manje od trenutačno vodećeg Paris Saint Germaina. Caen je i dalje drugi s trinaest bodova zaostatka, četiri više od svog sinoćnjeg suparnika.

U ostalim utakmicama Bastia je s minimalnih 1:0 pobijedila Bordeaux, Rennes je u gostima bio bolji od Guingampa (1:2). Ajjacio je s 2:0 pobijedio Montpelier, dok je najefikasniji bio Toulouse protiv Troyesa (0:3).