Mourinho izgubio i od Liverpoola, odlazak sve bliže

Liverpool je pobijedio Chelsea na Stamford Bridgeu rezultatom 1:3...

Igrači Liverpoola slave pogodak protiv Chelseaja/Foto: facebook.com/premierleague

Nastavljaju se prvenstvene muke Josea Mourinha i njegova Chelseaja. Aktualni engleski prvak poražen je na Stamford Bridgeu od Liverpoola rezultatom 3:1, a mogla bi to vrlo lako biti i posljednja utakmica portugalskog stručnjaka na klupi bluesa.

Roman Abramović već neko vrijeme gubi strpljenje s The Special Oneom, u sedlu ga drži još jedino odštetna klauzula od pedesetak milijuna eura, no mnogi su mediji prije ovotjednog derbija s redsima najavljivali kako je Mourinho definitivno bivši ako ne upiše sva tri boda protiv velikog rivala.

Takav se rasplet, ipak, nije dogodio. Liverpool je bio bolji u 11. kolu Premiershipa, prva je to pobjeda Jürgena Kloppa na novom trenerskom ‘zadatku’, a možebitno i posljednja njegova kolege na drugoj strani travnjaka.

Jedanaest utakmica, jedanaest bodova rezime je Chelseajeva katastrofalnog starta sezone. Ovoga puta presudili su im Coutinho (45. i 74. minuta) te Benteke prekrasnim zgoditkom pred kraj ogleda, a jedini je pogodak domaćina djelo Ramiresa u 4. minuti.

Hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren polako se vraća poslije neugodne ozljede, a Klopp mu je ovoga puta podario tek koju minuticu kao ‘taktičku zamjenu’ Adamu Lallani u sudačkoj nadoknadi vremena.

Što se Chelseaja i Mourinha tiče, sada je na potezu – Abramovič…