Mourinho okrivio “djetinjaste odluke” Unitedovih igrača za kiks protiv Leicestera

Mourinho je krivnju za kiks svalio na igrače.

standard.co.uk

Menadžer Manchester United Jose Mourinho okrivio je “djetinjaste odluke” svojih igrača kao glavnim razlogom zašto United nije uspio zadržati vodstvo od 2:1 na King Power stadionu. Zahvaljujući primljenom pogotku u zadnjoj minuti sučeve nadoknade ManU je pao na čak 13 bodova zaostatka za vodećim Manchester Cityjem.

Juan Mata je zabio dva pogotka i Leicesterov branič Daniel Amartey je dobio crveni karton ali usprkos tome Harry Maguire je uspio zabiti gol u posljednjim sekundama nadoknade i dobio bod velik kao kuća za domaći sastav. “Ovo je jednako loše kao i poraz. Ponekad uzmeš bod i kažeš: Ok, i prihvatiš da je bilo teško izvući pozitivan rezultat. Ovdje to nije bio slučaj. To je bila utakmica gdje smo lako trebali pobijediti i onda nije lako reći da smo izgubili dva boda. Posljednje dvije minute igrači su se trebali trenutno prilagoditi, čitati igru što nisu učinili. Stoga smo donosili djetinjaste odluke ispred gola i loše odluke koje nisu se odnosile samo na golove koje smo promašili, izgubljene driblinge ili pogađanje vratnica. Ne radi se samo o propuštenim prilikama za postizanje čistog pogotka, već je riječ i o odlukama. Lake odluke čine lake tranzicije za protunapad.”

Mourinho nije htio izdvojiti niti jednog igrača ali je priznao frustraciju zato što crveni vragovi nisu realizirali svoje prilike. United igra na Boxing day na svom terenu protiv Burnleya te će imati priliku da smanje zaostatak na deset bodova jer City ne igra sve do srijede i utakmice protiv Newcastlea.