Murray zaustavio Čilića

Marin Čilić/Foto: Gettyimages

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u londonskom Queen’s Clubu. Bolji od njega u polufinalu bio je Britanac Andy Murray 6:3, 4:6, 6:3 nakon dva sata igre.

Bio je to 13. međusobni dvoboj Čilića i Murraya te 11. pobjeda  drugog igrača svijeta. Na travnatoj podlozi susreli su se četvrti put, a sva četiri meča dobio je Murray, od toga dva upravo u Queen’su gdje je prije ovog polufinala bio uspješniji i u finalu 2013.

Prvi je set okončan  Čilićevim gubitkom servisa, Međugorac je odigao vrlo loš gem ne osvojivši nijedan poen na početnom udarcu te tako ponudio Škotu prednost u smislu da prvi servira u drugoj dionici meča.

U drugom setu Čilić kod rezultata 1:1 je stigao do “break-lopte” nakon što je Murray imao 40-0, ali ni tada nije uspio oduzeti servis suparniku. Ipak, pritisak se isplatio u sedmoj igri kada je Čilić napokon ostvario “break” iskoristivši ukupno šestu “break-loptu”. S nekoliko vezanih pogrešaka u sljedećoj igri Čilić je ponudio Murrayu priliku za ekspresni povratak, Škot je imao 0-40, ali tada je proradio servis našeg igrača koji se iz te neugodne situacije izvukao s dva asa zaredom za prednost od 5:3 koju je poslije pretvorio i u set 6:4.

Treći je set mnogo bolje otvorio Murray . Stečenu prednost Murray je uspio zadržati do kraja, ukupno je u završnom setu izgubio dva poena na svom servisu te će u nedjelju imati priliku po peti put osvojiti naslov pobjednika u Queen’su, nakon 2009., 2011., 2013. i 2015.