Nacional zbog suspenzije predao titulu bez borbe

Dvije utakmice posljednjeg 22. kola nisu odigrane.

Nakon što su malonogometaši Vrgorca za zelenim stolom upisali tri boda protiv Uspinjače koja je odlučila preskočiti putovanje u zadnjem kolu, nije odigrana niti jedna od najvažnijih utakmica 22. kola.

Utakmica između aktualnog prvaka Nacionala i osvajača Kupa Split Tommyja nije odigrana jer je domaćin susprendiran, te je Split dobio utakmicu za zelenim stolom 3:0.

“Nacional je s jučerašnjim danom suspendiran jer nismo podmirili dugovanja prema službenim osobama. Nije tajna da već godinu dana imamo velikih financijskih problema. Ponudio sam povjereniku natjecanja da ćemo jučer do kraja dana podmiriti dugovanja, no odluka je donesena, a kao naknadni problem se pojavila i dvorana u Jazbinama, koju smo prijavili za utakmicu protiv Splita, a nije licencirana za igranje 1.HMNL. Tako da će se utakmica registrirati 3:0 za Split bez borbe, nama će oduzeti jedan bod i suspendirani smo do daljnjega.” – rekao je u priopćenju za javnost direktor Nacionala Petar Anić.

Square – Alumnus 7:4

Square je u golijadu bio bolji od Studenata i zasluženo slavio rezultatom 7:4. Najviše su se istaknuli Stjepan Rezo kod domaćih i Ivan Matan kod gostiju. Obojica su postigli po tri pogotka, a u strijelce se upisao i vratar Squarea Zoran Primić.

Brod 035 – Osijek Kelme 4:1

U slavonskom derbiju domaća momčad je bila uspješnija i upisala pobjedu pred svojim navijačima. Prvi pogodak pao je tek u 18. minuti, a postigao ga je Robert Ruhek. Prednost Broda povećao je Igor Mirković u 34. minuti, a već dvije minute kasnije smanjio je Matijas Mijić. U pretposljednjoj minuti Brod je došao do uvjerljive pobjede, a golove su zabili Almedin Bundavica i još jednom Mirković.

Futsal Dinamo – Novo Vrijeme 2:2

U derbiju kola Futsal Dinamo i Novo Vrijeme podjelili su bodove. Dinamovci su poveli u četvrtoj minuti preko Matije Rajha, a Vedran Kazazić izjednačio je u 15. minuti. Makarani okreću rezultat u petoj minuti nastavka preko Ante Sokola, a konačnih 2:2 postavio je Davor Kanjuh osam minuta prije kraja.

Split Tommy i Futsal Dinamo plasirali su se u polufinale doigravanja, dok će se u četvrtfinalu susresti Novo Vrijeme – Square i Vrgorac – Crnica.