Nada i Makarska u finalu ragbi Kupa Hrvatske

Jučer su u Zagrebu odigrana dva polufinalna susreta Kupa Hrvatske, između Nade i Zagreba te Makarske i Mladosti.

U prvoj polufinalnoj utakmici igrali su Zagreb i Nada. Iako je Nada glasila kao favorit, Zagreb je odigrao čvrstu utakmicu i pokazao da može parirati najboljima. Novi trener David Casey digao je momčad koja je prije protivnicima služila za ostvarivanje što bolje razlike. Nada uz pomoć brojnih reprezentativaca prva dolazi do vodstva, no mlada momčad Zagreba požrtvovnom igrom ne dopušta Splićanima da se rezultatski pretjerano odvoje. Nada na poluvrijeme odlazi sa 3:7. Zagreb nastavlja odlično parirati Nadinu igru te čak pred kraj susreta prijete izjednačenjem. Međutim iskustvo presuđuje, te Nada rutinski pobjeđuje utakmicu rezultatom 8:17

Druga polufinalna utakmica igrali su momčadi Mladosti i Makarske. Domaći su kao osvajači prošlogodišnjeg Kupa glasili kao favoriti. Obje momčadi otvorile su susret s nekoliko promašaja iz kaznenih udaraca, ali zahvaljujući polaganjima sa obje strane odlaze na poluvrijeme rezultatom 8:7. U nastavku požrtvovna igra Makarana dovodi do brojnih pogrešaka u obrani Mladosti, koji gosti koriste i kažnjavaju. Sredinom drugog poluvremena Makarska dominira utakmicom te prelazi u vodstvo. Mladost uz sav trud više ne uspijeva dostići Makarsku te konačni rezultat glasi 11:18.

Sljedećeg vikenda odigrati će se finale kupa između Nade i Makarske.