Nada osvojila ragbi Kup Hrvatske

Nada nakon prošlogodišnjeg poraza od Mladosti vraća pehar u vitrine Starog placa.

Nada i Makarska odigrali su finale Kupa Hrvatske za 2016. godinu, susret se odigrao u Makarskoj. Nada je visokom pobjedom nad Makarskom vratila trofej u svoje ruke, nakon prošlogodišnjeg poraza od Mladosti.

Makarska je svojim polufinalnim utakmicama pokazala da zna i može igrati na visokoj razini, ali je finale nosilo jednu sasvim drugu priču. Cijela finalna utakmica bila je kod kontrolom i dominacijom Nade, dok su domaći od par polušansi uspjeli realizirati samo jedno polaganje.

Nada je agresivnije ušla u susret te je na samom početku uspostavila nadmoć na terenu, dok se igra Makarske svodila na obranu. Kako se teklo prvo poluvrijeme, tako su se i nastavljali napadi Splićana, polako su dolazile do izražaja učestalije greške u obrani Makarske. Nada je polaganjima Popovića i Lerotića te uspješnim pretvaranjima Rosse preuzela vodstvo te na poluvrijeme otišla s visokim rezultatom 0:18.

U drugom poluvremenu dogodio se veliki broj izmjena s obje strane, što je dovelo do gubitka ritma. Makarska je iskoristila pad ritma te je u drugom poluvremenu bolje parirala Nadi. Domaći polaganjem Deranje dolaze do počasnih poena na utakmici, zatim privodi utakmicu kraju, te zahvaljujući poenima Rosse, te mladih Plazibata i Rudića, dolazi do konačnih 5:37. Vračajući tako trofej u vitrine Starog placa.

Makarska: Kurilj, Bajnoci, Škarica, Mračević, Bučan, Lovreta, Majić, Župan, Kovačić, Subašić, Đokić, Mucić, Deranja 5, Lovrić, Puharić, Klarić, Mrkoci, Jakić, Borić, Lalić, Kulidžan, Jovica, Erceg

Nada: Miljak, Čorić, Ondini, Perić, Jelavić-Mitrović, Boko, Đurović, Kodžić, Popović 5, Antić, Lerotić 5, Vlajčević, Rudić 5, Burazin, Plazibat 5, Rosso 17, Antičević, Čulić, Marović, Boko, Vuletić, Varkaš, Generalić, Ivančić