Nadal nemoćan kod kuće, Đoković furiozno prema tituli koja mu nedostaje

Rafael Nadal oprostio se od Roland Garrosa u četvrtfinalu...

Novak Đoković/Foto: Gettyimages

Rafael Nadal nije imao nikakve šanse u četvfrtfinalnom susretu Roland Garrosa protiv Novaka Đokovića. Prvi igrač svijeta razbio je Španjolca na njegovu terenu rezultatom 7:5, 6:3 i 6:1 te tako nastavio miran put prema jedinom važnom naslovu koji mu nedostaje.

Kralj zemlje ponovno nije pokazao zašto je zaslužio spomenuti nadimak. Ove je sezone na svojoj najdražoj podlozi osvojio tek turnir u Buenos Airesu, stoga se može reći kako je ovo vjerojatno njegova najlošija ‘zemljana sezona’ u karijeri.

Najbolji tenisač svijeta već je nakon dvadeset minuta imao prednost od 4:0, no činilo se kako će Nadal ipak pružiti jači otpor nakon što se nekako ipak uspio vratiti na 4:4. Bio je to ipak tek kratkotrajni bljesak, Nole je napravio break u ključnom trenutku i okončao set rezultatom 7:5.

Dalje je sve bilo mnogo lakše – poslovična napetost mogla se osjetiti tek do rezultata 3:3 u drugom setu, nakon čega je srbijanski tenisač odlučio ‘ranije’ završiti meč te je Nadalu prepustio još samo jedan gem (u trećem setu).

Nadal se tako neslavno oprostio od domaće publike (koja ga je, usput budi rečeno, nikad rezerviranije dočekala), dok Đoković u polufinalu čeka boljeg iz ogleda Davida Ferrera i Andyja Murraya. Drugi polufinalni par čine pak Jo Wilfried-Tsonga i Stanislas Wawrinka.