U sklopu 12. kola A-1 Lige za prvaka

Nadigravši Zadar, Cedevita učvrstila svoj položaj na vrhu ljestvice

U odličnom ambijentu Cedevita je u Ludbregu deklasirala Zadar

košarka cedevita_n

Pred brojnom publikom u ludbreškoj je sportskoj dvorani odigran susret prvoplasirane Cedevite i trećeplasiranog Zadra. Odigrana je utakmica u kojoj se Zadar dobro držao do poluvremena i  imao zaostatak od 9 koševa. No, u trećoj četvrtini Cedevita je prelomila utakmicu i otišla  na 21 koš prednosti čime  je susret praktički bio odlučen.

U dresu pobjednika Jacob Pullen je uz šut za tricu 5/6 upisao 21 poen i tri asistencije. Fran Pilepić je uz šut za tricu 5/5 ubilježio 19 poena i četiri asistencije, Karlo Žganec je dodao 17 poena, pet skokova i šest ukradenih lopti, a Henry Walker (4 asistencije) i Miro Bilan (10 skokova) su zabili po 15 poena.

Najučinkovitiji igrači Zadra bili su Ivan Marinković i Boris Barać sa po 16 poena.

Stanje na ljestvici: 1. Cedevita, 2. Cibona, 3. Zadar, 4. Kvarner 2010, 5. Zagreb,  6. Split, 7. Gorica, 8. Šibenik.

Cedevita već tradicionalno neke od domaćih utakmica u hrvatskom prvenstvu organizira izvan Zagreba radi popularizacije košarke i promocije kluba. Ove sezone aktualni prvaci Hrvatske već su u Puli pred ispunjenom dvoranom ugostili Goricu, a ovaj put dvorana u Ludbregu bila je puna i atmosfera odlična.

Ludbrežanima  kvalitetna košarka zasigurno nije nepoznata jer je njihov Košarkaški klub Grafičar nositelj  košarkaške kvalitete u regiji.  Zanimljiv susret odvio se  prije početka utakmice, a u glavnim ulogama bile su mlade nade hrvatske košarke.  Mladi iz košarkaške škole Cedevita  odigrali su sa  domaćom  selekcijom Grafičar Cedevita (2006. godište), a  pobjedu su naposljetku izborili mali Zagrepčani sa 86:36.

Valja istaknuti i kako je  veliki talent Cedevite Džanan Musa  proslavio svoj 17. rođendan pa su mu predsjednik Košarkaškog kluba Cedevita Mladen Veber i direktor kluba Davor Užbinec prije početka utakmice čestitali i uručili prigodni poklon.