Nakon prekida veliki povratak i pobjeda Čilića

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - Carine06

Nakon dva uzastopna poraza (Trungeliti u Parizu i Stepanek u Stuttgartu) Marin Čilić vratio se pobjedničkim navikama.

U 1. kolu ATP turnira iz Serije 500 na travi londonskog Queen’s Cluba najbolji hrvatski tenisača svladao je neugodnog Feliciana Lopeza. Prvi je set izgubio, no u nastavku dvoboja pronašao je rješenje za ljevorukog Španjolca i slavio s 4:6, 6:3, 6:4. Možda je  Čiliću u prilog išao kratki predah jer je nakon prvog seta koji je izgubio susret bio prekinut radi kiše. Po povratku na teren, Čilić je uspio preokrenuti rezultat.

Bio je to njihov šesti međusobni susret i četvrta pobjeda (treća uzastopna) našeg igrača koji je na ovom turniru slavio 2012., a 2013. igrao u finalu. Suparnik u 2. kolu bit će mu pobjednik susreta Dimitrov – Tipsarević.