Šamaranje mrtvog magarca u Maksimiru

25860 gledatelja pratilo je susret na Maksimiru.

Nogometaši Dinama pobjedom 3:0 protiv češke Viktorije iz Plzena plasirali su se među 16 najboljih momčadi u Europskoj ligi. Viktoria nije mogla parirati modrima u niti jednom segmentu igre i djelovali su potpuno nemoćno protiv stroja Nenada Bjelice.

GNK Dinamo Zagreb – FC Viktoria Plzen 3:0 (2:0)

strijelci: 1:0 Oršić 15′, 2:0 Dilaver 33′, 3:0 Petković 73′

GNK Dinamo Zagreb: Livaković, Moharrami, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Demi, Šunjić, Hajrović (od 68.Moro), Olmo, Oršić (od 88.Gojak), Petković (od 90.Andrić), Trener: Nenad Bjelica.

FC Viktoria Plzen: Kozacik, Havel (od 74.Reznik), Pernica, Limbersky, Kovarik, Prochazka, Hrošovsky, Kayamba, Horava (od 59. Bakoš), Petržela, Beauguel (od 67.Chory). Trener: Pavel Vrba.

Modri su nošeni gromoglasnim hukom s tribina od prve sekunde krenuli po pobjedu. Već u prvom napadu Mislav Oršić je zamalo pobjegao obrani Plzena. U trećoj minuti nakon kornera, lopta je došla do Kovarika koji iz daljine tuče jako i neprecizno.

U petoj minuti su sjajno kombinirali Petković i Leovac, potonji je pronašao povratnom loptom Danija Olma, ali blok u gužvi je pogodila lopta nekog od domaćih. Dinamo je poveo u 15. minuti susreta. Bruno Petković je povukao kontru, sjajnim lažnjakom se oslobodio čuvara i potom petom odigrao loptu, Olmo je propustio loptu kroz noge, a natrčao je na nju Misla Oršić i poslao u mrežu.

U 18. minuti pokušaj Horave iskosa blokirao je Catherine, a lopta je u nezgodnom luku pala na gredu. Deset minuta kasnije Izet Hajrović je sjajno ubacio iz prekida sa strane, lopta je prozujala pored desne vratnice.

U 33. minuti Hajrović je centrirao s gotovo istog mjesta, Emir Dilaver se našao na pravom mjestu i glavom proslijedio loptu u malu mrežicu. U 38. minuti vratar Kozacik je spasio Viktoriju pravog potopa, još jednom je Hajrović sjajno centrirao, a udarac glavom Olma, vratar Viktorije krajnjim naporom odbija u korner.

U 43. minuti rumunjski sudac Istvan Kovacs udaljio je trenera Dinama, Nenada Bjelicu s klupe, a u posljednjoj minuti pokušao je za Viktoriju Kayamba, ali bio je iznimno neprecizan.

Nastavio je Dinamo s dominacijom i u nastavku. U 53. minuti udarac Hajrovića obranio je Kozacik, a iz toga kornera su modri odigrali lijepu akciju za Hajru koji je loše zahvatio loptu. U 60. minuti je Hajrović povukao kontru sa svoje polovice, proigrao je Olma na lijevoj strani, ali je Španjolcev udarac blokiran.

Na drugoj strani jedan od rijetkih pokušaja imao je Petržela, ali njegov udarac sa ruba 16 metara odlazi pored gola. Dvije minute kasnije i Hrošovsky je probao iz daljine, ali bilo je dovoljno samo da malo zagrije Livakovića. U 69. minuti Olmo je ispremiješao obranu Viktorije i proigrao Moharramija, vratar Kozacik je bio prije na lopti, ali uporni Iranac mu je oteo loptu i iz teške pozicije zamalo pogodio, zatresla se mreža s vanjske strane.

U 73. minuti Oršić je iskoristio pogrešku češke obrane, sjurio se prema šesnaestercu i proigrao Brunu Petkovića koji šalje loptu neobranjivo pod gredu. U 79. minuti nakon presinga modrih, Ivan Šunjić je oteo loptu i došao u prigodu za udarac, međutim nije uspio uputiti dovoljno jak udarac.

Sve nađe Viktorie u preokret pale su četiri minute prije kraja kada je David Limbersky zbog prekršaja na Olmu zaradio drugi žuti, odnosno isključujući karton.