Nakon prvih 45 minuta u Gradskom vrtu nema pogodaka

Hrvatski i senegalski napadači nisu se iskazali u prvom dijelu.

Nakon odigranih prvih 45 minuta prijateljskog susreta uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, reprezentacije Hrvatske i Senegala nisu tresli mrežu te se u nastavak ulazi s početnih 0:0.

Hrvatska je krenula u sastavu Subašić na golu, u obrani Strinić, Lovren, Ćorluka i Vida, Modrić, Badelj i Rakitić u sredini, Rebić i Perišić na krilima i Mandžukić u vrhu napada.

Senegalski izbornik Aliou Cisse započeo je utakmicu u sastavu: Diallo, Gassana, Sane, Koulibaly, Sabaly, N’Diaye, Sarr, Mane, Niang, Gueye i Sakho.

Već u 47 sekundi susreta publika se digla na noge, Perišić je sjajno ubacio za Mandžukića, ali Sane je u posljednji tren spasio opasnosti svog vratara. U petoj minuti susreta publika u Osijeku je pljeskom i ovacijama nagradila Luku Modrića.

U 7. minuti susreta najbolja prilika za Hrvatsku, Perišić je probio po lijevoj strani, Mandžukić je bio najviši u skoku, ali pucao je malo pokraj gola.

Subašić se u 10. minuti poigrao sa Gueyeom, ali i sa punim stadionom kada mu je prodao lažnjak u svome petercu. Prvi udarac Senegalci su uputili u 16. minuti, ali Sane je bio bliže da pogodi semafor na tribini nego Subinu mrežu. Zato je bilo opasno dvije minute kasnije, Mane je projurio kao brzi vlak pored Ćorluke i vratio povratnu za Sakha, ali Subašić uz manje probleme brani.

U 34. minuti još je jednom Mandžukić bio u prilici, ali u skoku ga je Koulibaly lagano odgurnio, ali sudac Farkas iz Mađarske ništa nije sudio. U samoj završnici prvog dijela Sarr je proigrao, najprije je oduzeo loptu Perišiću i opasno šutirao, ali pored gola, a potom je predriblao Lovrena i ušao u šesnaesterac, ali pokušaj proigravanja pročitao je Subašić i otklonio opasnost.

Na samom kraju u sudačkoj nadoknadi pokušao je i Modrić udarcem iz daljine, ali bio je neprecizan.