Nastavlja se dominacija: Rijeka srušila pobjednika ruskog kupa!

Hrvatski nogometni prvak HNK Rijeka nalazi se na pripremama za nadolazeću sezonu u Sloveniji. Izabranici Matjaža Keka danas su slavili s 1:0 protiv moćnog kluba iz Rusije Lokomotiva iz Moskve, u kojem igra i naš Vedran Ćorluka. Hrvatski nogometaš nije bio u kadru za utakmicu zbog ozljede.

Rijeka je od početka utakmice pritiskala Lokomotiv, a u 9. minuti vidjeli smo prvu priliku, Gavranovićev udarac s 20 metara odlazi pokraj gola. Rijeka je imala još nekoliko prilika, ali bez  opasnosti za golmana Lokomotiva. Ruski prvoligaš prijeti u 24. minuti kada Arijev pokušaj odlazi preko gola.

Rijeka je nastavila pritiskati, a u 30. minuti dolazi do vodstva, Župarić je zabio za 1-0. U drugom dijelu gledali smo potpuno drugačiju utakmicu, bez nekih većih prilika na obadvije strane. Rijeka je uspjela sačuvati prednost do kraja utakmice i zasluženo slavila protiv osvajača Ruskog kupa.

Ovo je za Rijeku druga pobjeda u dvije utakmice na pripremama u Sloveniji, prije tri dana Rijeka je slavila s 3:1 protiv Astre.

В последнем матче #РЖДтренировочныесборы уступили чемпионам Хорватии.

Objavu dijeli Официальный блог ФК Локомотив (@fclokomotiv)