Natko Zrnčić Dim 25. na prvom treningu spusta u Kitzbuhelu

Natko Zrnčić-Dim je za Norvežaninom Kjetil Jansrud, koji je ostvario najbrže vrijeme (1:56.77) zaostao 3.42 sekunde

Natko Zrnčić-Dim/Getty Images

Norvežanin Kjetil Jansrud bio je najbrži na prvom treningu spusta u Kitzbuhelu, dok je Natko Zrnčić-Dim zauzeo 25. mjesot. U prvom izlasku na “Streif” Jansrud je odskijao vrijeme 1:56.77 minute. Pobjednik Wengena i prošlogodišnji pobjednik Ktzbühela, Austrijanac Hannes Reichelt, bio je drugi s 51 stotinkom zaostatka, a Amerikanac Travis Ganong treći je za Jansrudom zaostao 1.68 sekundi.

Natko Zrnčić-Dim bio je jedini hrvatski predstavnik s nastupom na treningu. Njegovo vrijeme 2:00.19 minute bilo je 3.42 sekunde sporije u odnosu na ono najbrže i smjestilo ga je na 25. mjesto od 51 skijaša u plasmanu.

Drugi službeni trening spusta na rasporedu je u četvrtak. Petak donosi superveleslalom kao samostalnu utrku te kao sastavni dio, sa slalomskom vožnjom, alpske kombinacije. Subota je potom rezervirana za spust, nedjelja za slalomsku utrku.