„Bio je to potpuno otvoreni šut, a ja sam ga nažalost promašio“ rekao je Bojan.

NBA: BOGDANOVIĆ OPET NAJBOLJI, SKROMAN UČINAK ZUBCA

Bojan Bogdanović

Bojan Bogdanović odveo Netse u produžetak gdje je promašio odlučujuću ‘tricu’

Rezultat utakmice bio je očekivan. Bradley Beal (31 poen), John Wall (23 poena i 12 asistencija), Otto Porter Jr. (20 poena i 10 skokova) i ostatak Washington Wizardsa došli su do 8, pobjede u posljednjih devet susreta. Ovaj put pobijedili su Brooklyn Netse 114:110, kojima je to bio 11 poraz zaredom.

U redovima Netsa opet je bio najbolji naš Bojan Bogdanović s 21 poenom (šut za dva 4/9, šut za tri 2/9; slobodna bacanja 7/7). U ukupno 34 minute na terenu zabilježio je još 5 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte te jednu izgubljenu. Bogdanovićevo polaganja, 41 sekundu prije kraja regularnog dijela utakmice, odvelo je utakmicu u produžetke.

U produžecima su se slobodnim bacanjima Randy Foya, 7.5 sekundi do kraja,Netsi približili na -3. Zatim je Wall izašao van granica igrališta, što je ekipi Brooklyna dalo mogućnost izjednačenja, ali šut za tri našeg ‘Babe’ nije ušao. „Bio je to potpuno otvoreni šut, a ja sam ga nažalost promašio“ rekao je Bojan. „Bio sam potpuno otvoren.“

Ivica Zubac uklopio se u sivilo Lakersa na gostovanju kod nadmoćnih Pistonsa

Dva dana nakon debija nove startne petorke Los Angeles Lakersa, velikom pobjedom protiv Knicksa, našli su se ljubičasto – žuti u koži Njujorčana. Detroit Pistonsi i dalje izvrsno brane domaći teren u svojoj posljednjoj sezoni u dvorani Palace of Auburn Hills. Na kraju je završilo 121-102 u korist Detroita.

Krenuli su Lakersi izvrsno u ovaj susret. Brandon Ingram pogodio je prva tri šuta čime su poveli 10:4. Ingram je bio i jedini, donekle raspoloženi igrač Lakersa, ubacivši ukupno 15 poena. U drugoj četvrtini počinju problemi, što Pistonsi koriste i odlaze na odmor s +6. Problem slabe obrane i neefikasnog napada, nastavlja se i u drugom poluvremenu. Treća četvrtina je bila ta koja je prelomila utakmicu. Prvo ime susreta i povratnik u All-Star redove, Andre Drummond u toj četvrtini upisao je 14 poena (24 ukupno), koliko su Lakersi u periodu Drummond-showa ubacili zajedno. Osim što je drugo poluvrijeme iz igre šutirao 100%, ulovio je i 17 skokova. Izluđivao ih je alley-oop šutevima, lovio skokove…jednostavno, bio je ‘Kralj reketa’.

„Zbog ne znam kojeg razloga, izgledali smo kao da nismo došli igrati,“ izjavio je Larry Nance Jr. „Od prvog do posljednjeg igrača – cijela ekipa je imala nedostatak energije i učinka cijelu večer. Ne znam zašto.“

Ivica Zubac uklopio se u sivilo ekipe iz Los Angelesa. Iako je dobio veliku minutažu (22 minute), uspio je upisati tek 5 poena (2/5; slobodna bacanja 1/2). Tome je pridodao 2 skoka i 2 blokirana udarca.