Dario Šarić odličan u pobjedi, Bojan Bogdanović skroman u porazu.

NBA: Dario Šarić bolji od Bojana Bogdanovića!

U dvoboju između Brooklyn Netsa i Philadelphije 76ers, dvije najlošije NBA momčadi Istočne konferencije, pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 105:95. Hrvatske navijače je više od same utakmice  zanimao učinak naših perjanica, Bojana Bogdanovića s jedne i Darija Šarića s druge strane. “Babo” (Bogdanović) je bio starter u prvoj petorki, dok je “Šiši” (Šarić) čekao priliku s klupe.

U izrazito lošoj pucačkoj utakmici bolje su se snašli gosti iz Philadelphije koje je do pobjede vodio Kamerunac Joel Embiid s učinkom od 20 koševa, pet skokova i četiri asistencije. Iako nije bio u prvoj petorki, Dario Šarić je odigrao odličnu utakmicu. Za nešto više od 29 minuta koliko je proveo na parketu postigao je 18 koševa (šut za dva 2/7, šut za tri 3/6, slobodna bacanja 5/6), uhvatio pet lopti, imao jednu ukradenu i četiri izgubljenje lopte. Treba napomenuti da su upravo Embiid i Šarić jedni od najvećih favorita za osvajanje titule “Rookie of the Year” koja se dodjeljuje najboljem debitantu u NBA ligi.

Iako su domaćini vodili na poluvremenu 57:46, lošijom igrom u drugom poluvremenu, ponajviše u trećoj četvrtini koju su izgubili 32:16, omogućili su gostima povratak u utakmicu te na koncu i pobjedu. Uvjerljivo najbolji igrač Netsa bio je centar Brook Lopez s 26 postignutih koševa. Bogdanović večeras nije  bio pucački raspoložen te je upisao 12 koševa (šut za dva 3/8, šut za tri 2/6), osam skokova, tri asistencije, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte. Spomenimo i učinak Justina Hamiltona, naturaliziranog Hrvata, koji je postigao 16 koševa, pet skokova i dvije blokade.

Spomenuta utakmica je druga po redu ove sezone između Netsa i 76ersa. U prvoj utakmici odigranoj u Philadelphiji bolji je bio domaćin rezultatom 108:107. Brooklyn Nets u idućem kolu na svom parketu dočekuju Atlantu Hawks, dok Philadelphija 76ers, također na svom parketu, dočekuju New York Knickse.