NBA: Drama na zapadu riješena u jednom danu, ostala samo jedna dvojba

Bender i Hezonja imaju još jednu utakmicu, a Zubac još dvije za odraditi prije završetka sezone.

Nakon što je proteklih tjedana pola zapadne konferencije strepilo hoće li skupiti dovoljno pobjeda za ulazak u doigravanje, sinoć su se većina ekipa riješila briga, a ostalo je još samo jedno upražnjeno mjesto koje će u međusobnom dvoboju odlučiti Minnesota i Denver.

Čak tri ekipe trebale su pobjedu u preostala dva susreta, a sve tri su iskoristile prvu meč loptu. Oklahoma je bila bolja u Miamiju, a susret su prelomili u posljednjoj dionici kada su napravili seriju 36:9. Paul George sa 27 koševa i Russell Westbrook sa 23 koša, 13 asistencija i 18 skokova bili su najbolji pojedinci susreta.

Spursi su također opasno živjeli protiv slabašnih Kingsa, i oni su ušli u zadnju četvrtinu sa zaostatkom od sedam poena, a u završnici su serijom 12:2 došli do pobjede. Rudy Gay sa 18 koševa bio je najbolji Spurs, međutim najefikasniji na susretu bili su Kingsi Cauley-Stein sa 25 i Fox sa 21 košem.

Treći putnik koji je osigurao doigravanje, ujedno je imao i najteži zadatak. New Orleans je predvođen Anthony Davisom sa 28 i Nikolom Mirotićem sa 24 koša došao do lakše nego očekivane pobjede.

Cleveland je došao do pobijede kod Knicksa, a prednjačili su Kevin Love sa 27 i LeBron James sa 26 koševa. Naš Ante Žižić proveo je samo minutu na parketu i uspio postići dva koša.

Mario Hezonja odigrao je 30 minuta u porazu Orlanda kod Milwaukeeja, a za to vrijeme postigao je 12 koševa i uhvatio pet skokova. Najbolji kod Orlanda bio je Nikola Vučević sa 17 koševa, nedostajale su mu tri asistencije za triple double, a njega je ostvario Eric Bledsoe u protivničkoj momčadi sa 20 koševa, 11 asistencija i 12 skokova.

8 Washington 42-38 8 Den/Minn 46-35

Uoči posljednja dva dana tri ekipe su osigurale poziciju, dok ostale još mogu promijeniti mjesto ovisno o rezultatima u sljedećim utakmicama: