NBA liga: Bojan Bogdanović s 22 poena srušio Orlando Magic

Bogdanović je za 32 minute na parketu šutirao 9-12, od čega 2-3 za tri poena, ostvario šest skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte

Bojan Bogdanović

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je u nedjelju najbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri. Njegovi Netsi su pred svojim navijačima pobijedili Orlando Magic 104:96, a hrvatski je reprezentativac s 22 poena bio najbolji strijelac domaćina.

Bogdanović je za 32 minute na parketu šutirao 9-12, od čega 2-3 za tri poena, ostvario šest skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte. Najbolju je rolu pružio početkom nastavka kada je ubacio devet poena zaredom, donijevši Netsima prednost koju više nisu ispustili.

Momčad iz Brooklyna nakon šest utakmica ima učinak od četiri pobjede i dva poraza. Bogdanović je nakon odlične partije stao i pred kamere, izjavivši:

– Drago mi je da trener i suigrači imaju povjerenje u mene. Još uvijek moram odraditi fazu prilagodbe, budući da je velika razlika između NBA i europske košarke, ali mislim da se sve bolje snalazim na NBA parketima.