NBA LIGA: PORAZI HRVATSKIH KOŠARKAŠA

Noćas je odigrano osam utakmica NBA Lige u  kojima su svoj doprinos dali i naši igrači  Bogdanović, Šarić i Bender, dok Hezonja i Rudež u dresu Orlanda  Magica nisu dobili ni minute na parketu.

Predvođeni odličnim DeMarcusom Cousinsom koji je utakmicu završio s 37 poena, 11 skokova i 4 ukradene lopte Sacramento Kingsi svladali su Bogdanovićev Brooklyn Netse s rezultatom 122-105. Bojan Bogdanović za 28 minuta postigao je 13 poena uz dvije asistencije, jedan skok i jednu izgubljenu loptu.  Odličnu utakmicu odigrali su Sixersi i Cavsi gdje su Cavsi na krilima raspoloženog terceta James-Irving- Love pobijedili 112-108, a naš Dario Šarić za svoje Sixerse u 19 minuta upisao je  10 poena uz 4 skoka, tri dodavanja i četiri izgubljene lopte.

Od hrvatskih igrača zaigrao je i Dragan Bender koji je u porazu svojih Sunsa od Nuggetsa rezultatom 120-114 skupio samo jedan skok. Kod Denvera Wilson Chandler ubacio je 25, a Jameer Nelson 21 koš, dok su se u redovima  Phoenixa istaknuli  Eric Bledsoe s 35 i Devin  Booker s 30 poena.

Mario Hezonja i Damjan Rudež nisu zaigrali ni minutu na parketu, a njihov Orlando Magic upisao je poraz od  Milwaukee Bucksa 96:104. Od preostalih susreta odigranih u NBA Ligi  Indiana Pacers pobijedila je Los Angeles Clippers 91:70, Dallas Mavericks i New Orleans Pelicans 91:81, Portland Trail Blazers izgubio od Houston Rockets 114:130 i Los Angeles Lakers pobjedom 109:94 protiv Atlanta Hawksa.