NBA: Odlična partija Žižića, LeBron srušio Rocketse!

All-star vikend je gotov, a već prvi dan odigravanja imali smo prilike vidjeti odlične utakmice

All-star vikend je za nama, cirkus je gotov i ulazimo u najvažniji dio regularne sezone. Sinoć je odigrano šest susreta, a jedina dva naša predstavnika sinoć su međusobno odigrali svoje utakmice. Treba još izdvojiti napeti dvoboj u Milwaukeeju, dok su Lakersi napravili veliki preokret u posljednjoj četvrtini.

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns 111:98

Momčadi Ante Žižića i Dragana Bendera su se susrele, reklo bi se u tragikomičnoj utakmici dvije momčadi sa samog dna lige. Cavaliersi su slavili sa 13 razlike, a veliki doprinos svojoj momčadi je dao naš Ante Žižić sa svojih 15 poena, 12 skokova, 2 blokade, po jednu asistenciju i ukradenu. Šutirao je iz igre odličnih 7/9 (78%) za 26 minuta igre. Dragan Bender se nažalost nije proslavio. Sa klupe je skupio 9 minuta igre i uhvatio 3 skoka, a svoja jedina dva pokušaja s trice, je promašio. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini, a najzaslužniji kod pobjednika je bio Cedi Osman sa 19 poena, dok je za Phoenix Devin Booker ubacio 30.

Milwaukee Bucks – Boston Celtics 98:97

Odličnu partiju smo gledali u Milwaukeeju gdje su domaći Bucksi slavili protiv gostujućih Boston Celticsa. Susret je odlučen u posljednjem napadu, kada je Kyrie Irving odlučio sam završiti utakmicu. Njegov pokušaj prodora nije bio uspješan i Bucksi su upisali 15. pobjedu u zadnjih 17 susreta. Domaćine je predvodio Giannis Antetokounmpo sa 30 poena, 13 skokova i 6 asistencija, dok su Boston predvodili spomenuti Irving sa 22 poena i 5 asistencija, te Al Horford s 21 poenom i 17 skokova.

Los Angeles Lakers – Houston Rockets 111:106

LeBron James je najavio da je krenuo “playoff mode”, a to je i pokazao. Lakersi su na ulasku u posljednju četvrtinu zaostajali za Houston Rocketsima, no odličnom završnicom slavili su 111:106. LeBron James je bio najzaslužniji pojedinac za pobjedu svoje ekipe sa 29 poena, 11  skokova i 6 asistencija. Pratio ga je Brandon Igram sa 27 poena i 13 skokova, dok je iz igre gađao točno 50% (8/16). James Harden je pak nastavio svoj niz od 30 poena, no ponovno su njegovi Rocketsi izgubili. Uz 30 poena nadodao je 5 skokova i 6 asista. Chris Paul iz njegove ekipe je bio jako raspoložen i završio s 23 poena, 10 skokova, te mu je nedostajala samo jedna asistencija za triple-double.