NBA: Odlična večer iza naših reprezentativaca; CJ McCollum eksplodirao protiv Bullsa!

CJ McCollum u potpunosti je preuzeo cijelu noć za sebe!

Ove NBA noći smo mogli svjedočiti odličnim partijama naših reprezentativaca te njihovim pobjedama. Kraći kraj je jedino izvukao Dario Šarić koji je izgubio od Brooklyn Netsa.

• Nakon nekoliko razočaravajućih partija u žutome dresu, naš Babo se ponovno probudio te je u pobjedi Indiana Pacersa nad Memphisom 101-105 uzeo titulu najboljeg strijelca svoje momčadi s 21 postignutim košem. Tome je još u čak 35 minuta igre još uspio pridodati i 5 skokova te 1 asistenciju. Kod Memphisa se neočekivano istaknuo Wayne Selden s 24 koša.
  • Mario Hezonja uživa u dokazivanju upravi da je bila ukrivu te je ovoga puta u pobjedu Orlando Magica nad LA Lakersima 105-127 ugradio 14 koševa, 4 skoka te 3 asistencije. S druge strane, Ivica Zubac je u poraz Lakersa ugradio nenadmašno mahanje ručnikom te tri dizanja s klupe.
  • Dario Šarić nije imao svoju večer. U 33 minute provedene na parketu je  upisao 12 koševa, 6 skokova te 4 asistencija uz postotak šuta od samo 25%. Simmons i Embiid su briljirali, ali ni njihova moćna suradnja im nije mogla donijeti pobjedu protiv Dinwididdievih (27 koševa!) Netsa koji su uzeli pobjedu rezultatom 108-116.
  • Dragan Bender opet nam je ponudio svoju klasiku u pobjedi Sunsa nad Dallasom 88-102. Bez previše prilika te pomalo zaboravljen u napadu, Bender je upisao samo 4 koša (2-5 šut) te 5 skokova. Jackson, Chriss, Booker te Warren su ipak pouzimali sve ostale šuteve što se isplatilo Jay Trinau jer je taj kvartet kombinirao za 71 koš!
  • MVP noći  – CJ McCOLLUM! Lillardov partner u svakonoćnim zločinima nad drugim ekipama je ovoga puta počinio najgori protiv Bullsa koji nisu znali što ih je zateklo jer je McCollum protiv njih upisao hardenovskih 50 koševa (18-25!) kojima je još stigao pridodati i 5 skokova te 2 asistencije. U modi je zabijati daleko preko svoje kvote ovih dana. I da – sve je to postigao u samo 29 minuta igre.
  • Najgori trenutak večeri – Isaiah Canaan je slomio nogu tokom prodora u prvoj četvrtini protiv Dallasa. Besmisleno je to iušta više razlagati.