[VIDEO] NBA: odlična večer za hrvatske košarkaše

Hrvatski košarkaši nastavljaju sa sjajnim partijama u NBA ligi.

{$alt}

Sjajna večer za Hrvatske košarkaše u NBA ligi. Bojan Bogdanović počeo je utakmicu na klupi, no to nije spriječilo Bojana koji je odigrao jednu od najboljih partija sezone. U susretu Netsa protiv Hornetsa (120-118), Bogdanović je s 26 poena bio najbolji strijelac Netsa, u odigranih 27 minuta ubilježio je i četiri skoka te dvije asistencije. Najbitnije Bogdanovićevo dodavanje bilo je prema Randyju Foyleu koji prihvaća dodavanje tri sekunde prije kraja te zabija tricu za konačnu pobjedu Netsa.

Dragan Bender odlično je iskoristio vrijeme na parketu u jučerašnjem okršaju Houstona i Phoenixa. James Harden s 32 poena i 12 asistencija odveo je Houston do uvjerljive pobjede 131-115. Zbog velikog vodstva Houstona kroz cijelu utakmicu, priliku su dobili brojni igrači, među kojima i Dragan Bender. U 27 odigranih minuta zabilježio je ‘double-double’ učinak s 11 poena i 13 skokova. Bender je još upisao dvije asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade.

U sinoćnoj pobjedi Kingsa nad Sixersima treba izdvojiti DeMarcusa Cousinsa, centra Kingsa koji je zabio 30 poena među kojima su bili i vrlo bitni poeni na kraju utakmice. Dario Šarić utakmicu je počeo s klupe te je ulaskom u trećoj četvrtini zabio 12 poena s 9 skokova. Kingsi su na domaćem terenu pobijedili Sixerse rezultatom 102-100.