NBA: Porazi Bojana Bogdanovića i Damjana Rudeža

U noći sa srijede na četvrtak igralo se 12 susreta NBA lige, a nove nastupe upisali su i naši reprezentativci.

Mirza Teletović i Bojan Bogdanović/Getty Images

Još jedna NBA noć je iza nas, a u akciji su bila oba hrvatska reprezentativca, Bojan Bogdanović i Damjan Rudež.

Brooklyn Netsi su na domaćem terenu pokleknuli od Minnesote Timberwolvesa rezultatom 91:98. Zanimljivo je to kako su minutu prije kraja domaći imali prednost 91:89, a serijom grešaka dopustili su gostima pobjedu. Bogdanović je ponovno susret započeo u petorci. Na terenu je proveo 23 minute i za to vrijeme ubacio je devet poena te skupio dva skoka i ukradenu loptu.

Joe Johnson bio je najefikasniji kod Brooklyna s 22 poena, a pratio ga je Deron Williams s 19. Reprezentativac BiH, Mirza Teletović igrao je identičan učinak kao i njegov sugrađanin iz Mostara. Kevin Martin za pobjednike je ubacio 22, prvi pick drafta Andrew Wiggins 17, a Crnogorac Nikola Peković 16.

Indiana Pacersi gostovali su u glavnom gradu. Pali su tek nakon produžetaka. Konačni rezultat je glasio 96:94. Rudež je igrao 15 minuta i upisao je šest poena te jedan skok. Najefikasniji kod Pacersa je bio Donald Sloan koji je ubacio 31, a isti učinak za pobjednike imao je John Wall.