NBA pregled dana; Indiana izjednačila rezultat, Oklahoma ispala

Bogdanović i Žižić su nastupili sinoć.

Indiana je masakrirala Cleveland rezultatom 121:87 i tako izjednačila rezultat na 3:3. Sedma utakmica će odlučiti pobjednika ove serije, a utakmica se igra u Clevelandu.

Svaka njihova utakmica u ovoj seriji se uglavnom igrala na zadnji koš i kad je Cleveland pobjeđivao, Lebron James je imao jako velike zasluge za to. Sinoć je stao na 22 poena i to je rezultirao demoliranjem Clevelanda. Iako je ovo bila “loša” partija za njega i dalje je bio najbolji pojedinac kod gostiju.

Victor Oladipo je nakon kraćega posta opet sinoć bio na visokoj razini. Ostvario je prvi triple-double u karijeri s 28 koševa, deset asistencija i 13 skokova. Uz njega, Pacersi su imali još šestoricu sa dvoznamenkastim brojem koševa. Od njih šest, najistaknutiji je bio Sabonis s 19 poena, a startao je utakmicu sa klupe. Naš Bojan Bogdanović je ubacio deset koševa.

Uz spomenutog Lebrona i njegovih 22 poena, tri skoka i sedam asistencija, pomoć mu je pružio Green s 13 poena i Hood s 12. Kevin Love je doživio ozljedu zgloba lijeve ruke i ne zna se točno još intenzitet ozljede. Naš Ante Žižić je dobio sinoć četiri minute i upisao dva poena.

Pobjednik serije Cleveland vs. Indiana će se sastati u drugom krugu protiv Toronto Raptorsa. Toronto je sinoć upisao pobjedu na gostujućem terenu protiv Washingtona rezultatom 109:92. Washington je vodio pet razlike na kraju treće četvrtine, ali je Toronto to na kraju preokrenuo.

Najbolju večer kod Toronta imao je Kyle Lowry. Ubacio je 24 poena uz po šest skokova i asistencija. DeMar DeRozen je bio ispodprosječan sa 16 poena, a solidno je odigrao Valanciunas i upisao 14 poena i 12 skokova. Kod Washington Wizardsa su najistaknutiji bili dvojac Wall-Beal. Beal je upisao 32 poena, a Wall 23 uz osam asistencija.

Sinoć se dogodilo i najveće iznenađenje ovogodišnjeg NBA play-offa. Oklahoma je ispala u prvom krugu od Jazza. Jazz je upisao pobjedu na domaćem terenu i tako zaključio ovu seriju sa 4:2 rezultatom. Rookie Donovan Mitchell je nastavio dominirati. Sinoć je postigao nevjerojatnih 38 poena. Uz njega su dobri bili i Rudy Gobert (12 poena, 13 skokova), Derrick Favors (13 poena), i Joe Ingles (12 poena, sedam skokova i pet asistencija).

Kod Oklahome je opet briljirao prošlogodišnji MVP sezone Russel Westbrook sa 46 poena i deset skokova. U suprotnosti s njim, katastrofalno je odigrao Paul George, za 45 minuta je ostvario samo pet poena. Najveću pomoć Westbrooku je pružio Oklahomin prvi centar Steven Adams. Ostvario je 19 poena uz 16 skokova. Carmelo Anthony je nastavio sa svojim lošim izdanjima. Sinoć je ubacio samo sedam poena.