Nema golova u prvom poluvremenu derbija na Rujevici

Jairov gol u 14. minuti poništen je zbog prekršaja Caktaša.

Nakon prvih 45 minuta Jadranskog derbija na Rujevici između Rijeke i Hajduka, rezultat je unatoč sadržajnoj utakmici 0:0.

HNK Rijeka – HNK Hajduk

Rijeka: Sluga, Lončar, Pereira, Župarić, Mamić, Halilović, Kvržić, Pavičić, Gorgon, Puljić, Acosty, trener: Igor Bišćan.

Hajduk: Posavec, Tudor, Bradarić, Ismajli, Borja Lopez, Nejašmić, Palaversa, Tahiraj, Caktaš, Hamza, Jairo, trener: Siniša Oreščanin.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Hajdukov Jairo je zabio pogodak u 14. minuti, ali ga je sudac Fran Jović poništio zbog prekršaja Mije Caktaša u napadu. Tri minute kasnije sjajno je iz daljine pucao Ante Palaversa, ali lopta je otišla malo iznad grede.

U 22. minuti Rijeka je imala fenomenalnu priliku za vodstvo, Zoran Kvržić je ubacio s desne strane, a volej iz blizine Jakova Puljića obranio je sjajnim refleksom Josip Posavec. Na novu priliku čekalo se do 40. minute kada je Hamza Barry povukao kontru i proigrao Francesca Tahiraja, ali Simon Sluga sjajno ulazi u šut i brani Albančev pokušaj. Već u sljedećoj minuti Hamza se našao u sjajnoj prilici, ali je pucao loše s 15ak metara.