Nemoćni Hajduk nije uspio slomiti Split, odluka na Parku mladeži

Hajduk i Split su na Poljudu odigrali prvi susret polufinala kupa...

{$alt}

Hajduk i Split su remizirali na Poljudu. Split je poveo iz penala pogotkom Ercega, a Hajduk izjednačio samo dvije minute kasnije preko Sušića.

Hajduk je u početnih 15 minuta dominirao imao čak 70% posjeda lopte, ali Milevski i Caktaš nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti Zagorcu. Ali ipak su gosti s Parka mladeži bili ti koji su prvi poveli. U 31. minuti Nižić u šesnaestercu rukom blokira udarac Vidovića i sudac pokazuje na bijelu točku. Loptu preuzima Erceg i pogađa za 1:0.

Dvije minute kasnije Hajduk izjednačuje. Maglica je ušao u Splitov šesnaesterac, prošao trojicu protivničkih braniča i dodao u sredinu za Sušića kojeg ne crveni ne paze i pogađa za 1:1. Erceg nedugo nakon pogotka mora napustiti teren zbog ozlijede, a mijenja ga Glavina. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom koji je postavio Sušić u 33. minuti.

U nastavku Jozinović odmah na početku dobrom reakcijom spašava Hajduk i nosi loptu ispred Bagarića. Igralo se vrlo oprezno s obje strane, ali vidljivo je bilo da Split više zadržava igru i čuva rezultat. Rog je u 71. minuti imao sjajnu priliku, ali pucao je pored vratnice. Maglica je u 75. minuti pao u šesnaestercu i tražio penal, ali se sudac nije oglasio. Do kraja utakmice tempo je samo nastavio padati i sudac je nakon četiri minute nadoknade okončao susret.

Hajduk će na Parku mladeži morati ganjati pogodak jer s ovim rezultatom Split prolazi u finale.