Neopasna Hrvatska uzela samo bod u Azerbajdžanu

Hrvatska je u Bakuu odigrala lošu utakmicu...

Prilično neočekivano Azerbajdžan je uspio zaustaviti Hrvatsku u Bakuu i utakmica je završila 0:0. Domaći izbornik Robert Prosinečki odlično je posložio svoju momčad i pokazao da detaljno poznaje našu reprezentaciju. U prvom dijelu se Azerbajdžan branio i ostavio Hrvatsku gotovo bez prilike. U drugom dijelu je naša momčad zaigrala nešto bolje, no to nije bilo niti približno dovoljno dobro. Bio je to period u kojem su i domaćini imali nekoliko dobrih akcija. Niko Kovač je dao Pjaci prednost ispred Olića, a Badelj je počeo umjesto ozlijeđenog Brozovića.

U drugoj minuti je Modrić sjajnom dugom loptom pronašao Mandžukića, no on je u odličnoj situaciji pucao pored gola. Igrala se sedma minuta kad je Perišić pucao preko gola. Igralo se prilično mirno i ne previše zanimljivo. U 25. minuti je Perišić ubacio za Mandžukića, čiji loš udarac glavom je Agajev lako obranio. Tri minute kasnije Rakitić nije bio precizan iz daljine. U idućem napadu je Perišić imao dobru priliku, ali loše je pucao. Nakon točno pola sata igre vidjeli smo prvu prijetnju domaćina, kad je Nazarov s dvadesetak metara pucao pored gola.

Vrsaljko je u 32. minuti lijepo ubacio za Mandžukića, koji je previše komplicirao i propala je prilika. Četiri minute kasnije je Rakitić iz slobodnog udarca pucao preko gola. Vrsaljko je u 37. minuti odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio opasan udarac koji je završio nekoliko centimetara pokraj gola. Drugo poluvrijeme počelo je sjajnim udarcem Nazarova s dvadesetak metara u 48. minuti, no nije bilo problema za Subašića. Perišić je u 50. minuti namjeravao ubaciti, no lopta mu je prešla preko noge i završila na gredi. U nastavku akcije smo vidjeli neopasan udarac Modrića iz daljine. Domaći vratar je u 58. minuti zaustavio još jedan pokušaj Mandžukića glavom. Minutu nakon toga je Niko Kovač uveo Kovačića umjesto Badelja.

Igrala se 67. minuta kad je Perišić pronašao Kovačića, koji je imao odličnu priliku, ali pucao je pored gola. Naš izbornik je u 71. minuti napravio i drugu zamjenu, umjesto Modrića ušao je Brozović. Pet minuta kasnije vidjeli smo loš pokušaj Kovačića s vrha kaznenog prostora. Pjaca je u 83. minuti bio neprecizan s nešto manje od 20 metara. Šest minuta prije kraja ušao je posljednji Kovačev adut, Kalinić umjesto Perišića. Mandžukić je u 85. minuti i treći puta pokušao glavom, no opet nije bilo problema za domaćeg vratara. U završnici smo još vidjeli loš udarac Pjace s desetak metara. Kovačić je u sudačkoj nadoknadi dobio žuti karton i neće igrati u nedjelju protiv Norveške.

Trenutno je Hrvatska vodeća u skupini s 14 bodova, dva više od Italije i četiri boda prednosti ispred Norveške. Večeras Bugarska dočekuje Norvešku, dok je Italija domaćin Malti.

Azerbajdžan: Agajev, Garajev, Mirzabekov, Husejnov, R.F. Sadigov, Dašdemirov, Nazarov (od 90. Eddy), Amirgulijev, Ismajilov, Kurbanov (od 63. R.A. Sadigov), Gurbanov (od 79. Nadirov)

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pranjić, Perišić (od 83. Kalinić), Rakitić, Modrić (od 71. Brozović), Badelj (od 59. Kovačić), Pjaca, Mandžukić

Žuti kartoni: Vida (43), Rakitić (77), Gurbanov (79), Agajev (82), Kovačić (90), Garajev (90)