REAL : VALENCIJA

Nespretni start Matea Kovačića i crveni karton

Kovačić dobio izravan crveni karton. Realu bod kod Valencije.

Mateo Kovačić i Philippe Mexes/Getty Images

U 18. kolu Primere Valencia je na Mestalli dočekala Real Madrid, a susret je završen neriješenim rezultatom, 2:2. Mateo Kovačić pocrvenio zbog nespretnog starta.

U uzbudljivoj utakmici na Mestalli gosti su poveli u 16. minuti. Sjajnu akciju je na Ronaldovu asistenciju golom završio Karim Benzema. U posljednjih dvadesetak minuta prvog dijela domaćin je preuzeo inicijativu, a do izjednačenja je došao u prvoj minuti nadoknade.

Nakon što sudac Sanchez nije svirao penal nad Baleom, iz kontranapada je Valencia došla do kaznenog udarca, kojeg je skrivio Pepe. Siguran realizator bio je Daniel Parejo. Od 68. minute Kraljevi su igrali sa igračem manje kada je Mateo Kovačić isključen zbog neopreznog starta.

U 82. minuti Real Madrid dolazi do vodstva. Toni Kroos izvodi slobodan udarac s desne strane, a Gareth Bale glavom šalje loptu pored nemoćnog Domenecha. Samo minutu kasnije Valencia je stigla do izjednačenja kada Paco Alcacer matira Keylora Navasa za konačnih 2:2.

Luka Modrić igrao je cijeli susret za Real Madrid.