Hrvatska poražena od Talijana u Draženovu domu, upitan plasman na SP!

Poraz Skelinovih trupa od 16 poena razlike.

Hrvatska košarkaška reprezentacija je pred domaćom publikom ugostila reprezentaciju Italije. U drugome susretu kvalifikacija za Svjetski Kup 2019. godine pred punim KC Dražen Petrović, Hrvatska je upisala poraz 64-80. Nakon poraza na gostovanju kod Nizozemske u zadnjim minutama susreta, opet smo prosuli bodove.

Hrvatska je sjajno počela susret, držala prednost od 11 poena sve do kraja druge četvrtine gdje upada u krizu. Talijani se bude, dolaze do prve prednosti 31-32 koju su održavali do kraja susreta. Talijanima je jednostavno u nastavku sve ulazilo.

Početnu petorku Hrvatske činili su Krušlin, Mavra, Planinić, Ramljak i Šakić. Dobra obrana i efikasna igra od prvog sučeva zvižduka donijela nam je već sredinom prve četvrtine prednost od 13-4. Talijanski je izbornik morao pozvati minutu odmora. No, ništa se nije previše promijenilo te smo zadržali prednost od osam koševa nakon prvih 10 minuta.

Tricom Krušlina nakon teške borbe pod košem započela je druga četvrtina. Zbog čvrstih obrana s jedne i druge strane gledali smo igru s vrlo malo koševa. Unatoč tome, Hrvatska je do zadnje minute držala prednost. Tada serijom 4-0, uz naša dva neiskorištena napada, protivnik dolazi do koša zaostatka te i prednosti od 32-31. Rezultatom 32-35 uz promašaj Šakića za izjednačenje krenulo se na odmor.

Nastavak je donio pad hrvatske igre što je protivnik iskoristio i došao do 14 poena prednosti nakon tri minute igre. Talijanima su ulazile gotovo sve trice, a naši neiskorišteni napadi te nekoliko sudačkih pogrešaka koštali su nas zaostatka 47-60.

U zadnji smo dio ušli sjajnim košem Božića za tri te slobodnim bacanjem kapetana Ramljaka došli na jednoznamenkasti zaostatak. Nažalost, Talijani se brzo vraćaju te dolaze do lijepe prednosti. Držali su prednost protivnici unatoč velikom borbenošću Planinića, ponajboljeg u našim redovima. Talijani su otišli na dvadeset koševa prednosti dvije minute do kraja i tu je priča završila.

U porazu 64-80 u našim je redovima najbolji bio centar Darko Planinić s 20 koševa i 10 skokova u napadu. Kvalifikacije se nastavljaju u veljači iduće godine kada ćemo moći računati i na NBA uzdanice.