Netsi pobijedili Pacerse, raspoloženi Bogdanović bolji od Rudeža

Bojan Bogdanović nastavlja sa odličnim igrama u dresu Brooklyna koji je ostvario važnu pobjedu u borbi za playoff protiv Indiane.

Bojan Bogdanović/Getty Images

Brooklyn Netsi pobijedili su Indiana Pacerse na gostovanju u Indianapolisu rezultatom 123:111. Bojan Bogdanović bio je odličan u redovima gostiju s 21 postignutim poenom uz stopostotan šut 8/8 (3/3 za tricu). Tome je pridodao pet skokova za 29 minuta provedenih na terenu.

Damjan Rudež u redovima Indiane postigao je osam poena za 11 minuta na parketu. U redovima pobjednika osim Bogdanovića istaknuo se i centar Brook Lopez sa 26 koševa. Sedam igrača Netsa bili su dvoznamenkasti uz ukupan šut iz igre na nebeskih 61 posto.

Brooklyn je ovom pobjedom došao na samo pobjedu zaostatka iza Indiane u borbi za doigravanje. Na istoku je velika gužva u borbi za osmo mjesto na koje pretendiraju još Charlotte Hornetsi i Boston Celticsi.

Pacersi (30-39), koji su nanizali pet poraza, u najnepovoljnijem su položaju s obzirom na to da imaju odigranu utakmicu više od Celticsa (30-38) i Netsa (29-39) te dvije utakmice više od Hornetsa (29-38), a trenutno su na devetom mjestu. Brooklyn je 11. momčad Istočne konferencije.