SP Hokej U20: Neugodan poraz mladih Oklopnika na startu Svjetskog prvenstva

U Beogradu nastupa ukupno šest reprezentacija.

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu do 20 godina započela je svoj nastup na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu divizije IIB porazom. Na turniru koji se održava u Beogradu, mladi Oklopnici poraženi su od domaćina 3:2 nakon dva preokreta.

Srbi su golom Subotića poveli odmah na startu utakmice. Treba istaknuti da je na obje strane tokom cijele utakmice bilo isključenja zbog (pre)grubih startova, pogotovo s leđa. Naši dečki su krajem prve dionice uspjeli izjednačiti preko Kramarića, a sredinom utakmice Čanić je pogodio za vodstvo. No, domaćini se nisu predavali te su odmah na startu trećeg dijela izjednačili. Potpuni preokret stigao je 12 minuta prije kraja. U zadnjim minutama naši dečki nisu uspjeli izboriti eventualni produžetak.

Već danas se igra utakmica drugog kola protiv Belgije, koja je bila uvjerljiva protiv Turske (8:3). U trećem susretu ove divizije Španjolska je slavila protiv Meksika 4:0.