Nexe pobjedom protiv Eurofarma stigao pred vrata četvrtfinala EHF Cupa

Zanimljivo da su suci svirali samo jedan sedmerac na cijeloj utakmici koji je Zrnić promašio.

Rukometaši Nexea nastavljaju svoju dominaciju u EHF Cupu. U susretu trećeg kola, Našičani su bili uvjerljivi protiv makedonskog Eurofarm Rabotnika iz Bitole i učvrstili prvo mjesto u skupini B.

RK Nexe Našice – HC Eurofarm Rabotnik 23:18 (10:10)

Nexe: Lelić, Šipić 7, Gadža 2, Leban, Eter, Zrnić, Barišić Jaman 2, Car (13 obrana), Buvinić 4, Jelinić 4, Vida, Lončar, Lavrič 1, Tomić 2, Jaganjac 1, Celebi. Trener: Hrvoje Horvat

Eurofarm: Ojleski 2, Markoski 1, Talevski, Stjepanović 2, Trajkovski, Memić, Kuzmanovski 3, Radović 1, Chanevski (13 obrana), Kukoski, Krstevski 1 , Ostroushko 6, Gradjan 1, Djukić 1, Petrovski. Trener: Stevče Aluševski

Prvo poluvrijeme započelo je vrlo dobro, ali pri kraju Gromovi su se malo opustili pa je i rezultat bio nešto lošiji te na poluvrijeme odlaze s izjednačenim ishodom 10:10. Ipak, svlačionica, nekoliko minuta tradicionalnog resetiranja i utakmica u drugom poluvremenu izgleda kudikamo kvalitetnija za RK Nexe. U jednom trenutku gostujući Rabotnik gubi s osam golova razlike, ali to se na kraju utakmice malo ipak smanjuje te Gromovi pobjedu odnose s +5 i rezultatom 23:18.

Marin Šipić predvodio je napad Nexea sa sedam golova, a po četiri su zabili Jelinić i Buvinić. Najefikasniji u redovima makedonske momčadi bio je Ostroushko sa šest golova.

Za Našičane nema predaha te već u srijedu 27.02.2019. odlaze put obližnje Požege gdje se igra Kup Hrvatske 1/8 finala Požega – Nexe s početkom u 19 sati.