Nexe pobjedom protiv Olympiacosa dohvatio grupnu fazu EHF kupa

Našićani su u oba susreta upisali pobjede.

Rukometaši našičkog Nexe-a pobjedili su u svojoj dvorani OŠ kralja Tomislava grčki Olympiacos rezultatom 30:25 u trećem kolu EHF kupa i izborili nastup u skupinama.

RK Nexe – Olympiacos SFP 30:25 (14:13)

RK NEXE: Gadža 7, Zrnić 7, Šipić 5, Buvinić 4, Jaganjac 2, Eter 2, Tomić 2, Leban 1, Barišić Jaman, Vozab, Vida, Mrđenović, Jelinić, Car, Lončar, Radovanović
Trener: Hrvoje Horvat

RK OLYMPIACOS SFP: Tziras 10, Jimenez Reina 5, Tsilis 3, Toniazzo Lemos 3, Arapakopoulos 1, Bubalo 1, Kritikos 1, Asvestas, Delichristos 1, Kandylas, Karampourniotis, Kontis, Tsilimparis, Arsić, Terlecki
Trener: Geogios Zaravinas

Našićani su se iz Pireja vratili sa tri gola prednosti, a odličnom igrom na domaćem parketu pobjedom su potvrdili prolazak. Olympiacos se držao u igri prvo poluvrijeme koje je završilo sa minimalnom prednosti domaće momčadi, ali u nastavku igrači Hrvoja Horvata ubrzavaju u višu brzinu i lagano rješavaju susret u svoju korist.

Vedran Zrnić i Ante Gadža predvodili su Nexe do pobjede sa sedam golova, Marin Šipić je dodao pet, a Marko Buvinić četiri. U redovima Olympiacosa fantastičan je bio Dimitrios Tziras sa 10 golova, a pratio ga je Jimenez Reina sa pet golova.