Nexe slavljem protiv Vardara zakomplicirao vrh uoči posljednjeg kola SEHA lige

Nexe, Zagreb i Vardar izjednačeni su na vrhu, a svi su upisali pobjede na svome parketu u međusobnim dvobojima.

Rukometaši Nexea fenomenalnim drugim poluvremenom srušili su u Našicama vodeći Vardar iz Skopja i preuzeli vrh ljestvice SEHA lige. Uoči posljednjeg kola sve je otvoreno u borbi za mjesta na Final Fouru.

Nexe – Vardar 24:21 (11:14)

Nexe: Lelić, Gadža 2, Leban 3, Eter 3, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car (16 obrana), Buvinić 1, Jelinić 2, Vida 2, Lavrič, Tomić 1, Kvastek, Jaganjac 6, Celebi 1
Trener: Hrvoje Horvat

Vardar: Stoilov, Kukolovski, Nedanovski, Popovski 3, Kristopans 2, Ferreira 3, Skube 1, Kalarash 1, Kalifa, Čupić 3, Dibirov 3, Shishkarev 1, Krstevski, Vojvodić 3, Kiselev 1, Milosavljev (13 obrana)
Trener: Roberto Garcia Parrondo

Vardar je bolje ušao u susret i već nakon 10ak minuta imao je tri gola prednosti. U 17. minuti, Nexe je došao do izjednačenja, ali do kraja prvog poluvremena, novom serijom Makedonci dolaze još jednom do tri pogotka prednosti s kojima su otišli na predah.

Nakon 10 minuta drugog poluvremena, Vardar ima +4, a onda se Našićani bude i do 50. minute dolaze na 20:20. Praćeni sjajnim navijanjem, Gromovi su nastavili u istom ritmu i na kraju došli do velikog preokreta i pobjede.

Sjajni Moreno Car zaustavio je 16 udaraca, dok su iz igre najveći doprinos dali Halil Jaganjac sa šest te Leban i Eter sa tri gola. Kod Vardara su četiri igrača zabila po tri pogotka, a među njima je bio i naš Ivan Čupić.

Nexe ja zbog najbolje gol razlike preuzeo čelnu poziciju uoči zadnjeg kola sa istim brojem bodova kao i PPD Zagreb i Vardar. U posljednjem kolu Vardar gostuje u Ljubuškom, Nexe će dočekati Meshkov, a Zagreb ugošćuje Tatran. Ukoliko se zatvori krug, tu je Zagreb najbolji, Vardar je drugi, a Nexe treći. U slučaju poraza od Meshkova, Bjelorusi će se izjednačiti po broju bodova sa Našičanima, a Nexe ima prednost od pet pogodaka iz prvog susreta.