Nexe u Bukureštu pregazio Steauu

Nexeu su nedostajali Šipić i Vida koji su s reprezentacijom.

Rukometni klub Nexe pripremi period do utakmice protiv Steaue očito je itekako dobro iskoristio. Koliko je trener Hrvoje Horvat odlično pripremio Gromove moglo se lijepo vidjeti u današnjoj utakmici kada su u gostima u Bukureštu demolirali protivnika te osvojili vrlo vrijedne bodove u SEHA Gazprom ligi.

STEAUA – NEXE 19:31(8:15)

Steaua: Rapciuga 2, Johannson 2, Becherz, Rosu 5, Babasafari (6 obrana), Georgescu 4, Florea 3, Constantina, Vegar, Kedžo 1, Aslanian 2, Bizau, Merla (1 obrana), Grbović, Trener: Ovidiu Mihaila

Nexe: Lelić (3 obrane), Gadža 3, Leban 2, Eter, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Car 1 (12 obrana), Buvinić 3, Jelinić 6, Lončar 1, Lavrič, Tomić 4, Jaganjac 4, Celebi 2, Vozab, Trener: Hrvoje Horvat

Nexe je na samom startu poveo 3:0, a nakon što su se domaći vratili na samo gola zaostatka, novom serijom Našićana na poluvrijeme se odlazi sa sedam razlike. Drugo poluvrijeme je Jelinić otvorio svojim petim golom, a prva dvoznamenkasta prednost došla je u 37. minuti golom Barišića Jamana. Do kraja su igrači Nexea još podebljali vodstvo i upisali nove bodove.

Jelinić je zabio šest golova, četiri su dodali Barišić Jaman, Tomić i Jaganjac, dok je Moreno Car zaustavio 12 udaraca. Nexe se ovom pobjedom izjednačio na vrhu Seha lige sa Vardarom i Zagrebom, ali uz utakmicu više.