Nexe u šokantnoj završnici došao do preokreta i prvih bodova u EHF Cupu

Nexe je do prvog vodstva došlo tek tri sekunde prije kraja.

Rukometaši našičkog Nexea napravili su sjajan podvig u Mađarskoj gdje su upisali pobjedu 28:27 protiv Tatabanye u prvom kolu grupne faze EHF Cupa.

Tatabanya – Nexe 27:28 (18:14)

TATABANYA: Božović 4, Pasztor 3, Vujović 8, Juhasz 2, Sipos 1, Rozner, Nagy, Szekely, Borzas 1, Bartucz, Ilyes, Rosta, Grigoras 5, Denes, Fekete, Vranješ 3. Trener: Vladan Matić

NEXE: Lelić, Šipić 4, Gadža 6, Leban 1, Eter, Zrnić 4, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car, Buvinić 3, Jelinić 6, Vida 1, Lončar 1, Lavrič, Tomić, Jaganjac. Trener: Hrvoje Horvat

Mađari su ušli u utakmicu vodstvom 4:1 te se prednost povećavala iz minute u minutu do najvećih 12:6 sredinom poluvremena. Nakon time outa trenera Hrvoja Horvata, gromovi su se primaknuli na samo -2, no Tatabanya na odmor odlazi sa lijepih 18:14.

Našićani su čvršće i odlučnije ušli u nastavak susreta, proradio je i golman Moreno Car te se prednost topila i Nexe je došao na gol zaostatka 21:20. Igralo se gol za gol skroz do posljednje dvije i pol minute u koji se ulazi sa 27:25 za domaće. Marin Šipić potom zabija dva gola za izjednačenje, a tri sekunde prije kraja Patrik Leban pogađa za jedino vodstvo Nexea na utakmici, što je ujedno značilo i pobjedu.

Ante Gadža i Marin Jelinić zabili su po šest golova, četiri su dodali Vedran Zrnić i Marin Šipić, a strijelcu pobjedničkog gola Lebanu bio je to jedini šut na gol. U redovima Tatabanye Miloš Vujović zabio je osam, Cosmin Grigoras pet, a Miloš Božović četiri gola.