Neymar ponovno ‘uništio’ PSG i potvrdio Barcelonino polufinale

Barcelona je na Nou Campu potvrdila prolaz u polufinale Lige prvaka.

Barcelona je rutinski riješila pitanje putnika u polufinale ovogodišnje Lige prvaka. Nakon što su u glavnom francuskom gradu napravili više od pola posla, pobijedivši rezultatom 3:1, Messi i društvo jači su bili i pred svojim navijačima, ovoga puta slavivši bez primljenog pogotka.

Parižani su se nadali kako mogu kreirati iznenađenje, no bilo je jasno da je takav scenarij ipak teško izvediv. Barca, naime, nije željela ništa prepustiti slučaju, bez obzira na činjenicu što PSG u međusobnim dvobojima ima tek jedan neriješeni rezultat, i to iz 2013. godine.

Na prvi pogodak nije trebalo čekati (pre)dugo – u glavnoj je ulozi ponovno bio Neymar, kojemu PSG očito jako odgovara – zabio im je, naime u sve četiri utakmice u dresu blaugrane. Brazilcu je u 14. minuti odlično asistirao Andres Iniesta, a Neymar je hladnokrvno pogodio pokraj nemoćnog sunarodnjaka Davida Luiza.

Sve je bilo gotovo dvadesetak minuta kasnije – teledirigiranom loptom Neymara je u kaznenom prostoru pronašao Dani Alves, a brazilski je ofenzivac bio kiruški precizan, postavivši – pokazat će se kasnije – konačnih 2:0.

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za domaćine, a zabilježili smo i odličnu njegovu prigodu u 49. minuti, kad je s otprilike 25 metara pucao točno po sredini gola. PSG je najbolju šansu za počasni gol imao u 73. minuti, no Ibrahimovićev je pokušaj lako ukrotio Ter Stegen.