FINALE AUSTRALIAN OPENA

Nezaustavljivi Đoković obranio naslov u Australiji

Novak Đoković po šesti je put u karijeri osvojio Australian Open. U finalnom dvoboju bio je bolji od Andya Murraya kojeg je svladao u tri seta 6-1, 7-5, 7-6(3).

ausopen.com

Novak Đoković i dalje ne zna za poraz u finalima Australian Opena. Šesto finale i šesti trofej čime se izjednačio sa velikim Royom Emersonom. Ukupno je to njegov 11 Grand Slam čime je došao u ugledno društvo Bjorna Borga i Roda Lavera.
Očito mu Andy Murray u finalima prvog Grand Slama sezone jako odgovara budući da je ovo već četvrta Novakova pobjeda u finalima protiv Škota koji je izgubio i svoje peto finale na Australian Openu.
U finalni dvoboj Đoković je ušao furiozno i vrlo brzo stigao do 5:0. Dovršiti set nije bio problem i sa uvjerljivih 6:1 došao je do prvog seta. Drugi set ponudio je više uzbuđenja, agresivnijeg Murraya koji je u želji i pokušajima imao i puno više neforsiranih pogrešaka što ga je na kraju stajalo seta. Uspio se vratiti iz breaka zaostatka, ali kod 5:5 izgubio je servis nakon što je imao 40:0 i Đoković je uzeo set sa 7:5. I u trećem setu Đoković je imao break prednosti, a Murray se uspio vratiti. Ovaj put odveo je set u 13. igru gdje je Srbin potpuno dominirao, otišao na 6:1 i asom kod 6:3 obranio titulu pobjednika.
Poseban je osjećaj svaki puta kada svi mi nastupamo na Grand Slamu, živimo svaki dan i svaki sat sa svojim željama i ciljevima. Svi smo proveli ovdje ova tri tjedna nadajući se da ćemo osvojiti ovaj trofej“, rekao je Đoković i nastavio: “Moram reći da sam izrazito ponosan da budem spomenut uz bok legendi našeg sporta, kao što je Rod Laver. Hvala mu što je danas došao i učinio ovo finale još posebnijim“.
Novak je tako još jednom dokazao da je trenutno uvjerljivo najbolji tenisač svijeta. Slijedi priprema za ono što mu još jedino nedostaje, naslov na Roland Garrosu.