Nezustavljivi United! 8. pobjeda u nizu protiv velikog suparnika

FA Cup je jedno od najstarijih natjecanja u svijetu nogometa, a englezi ga posebno cijene

Ole Gunnar Solskjæru je pošlo za rukom što nije ni velikom Škotu Alexu Fergusonu! Pobjedom protiv Arsenala na Emiratesu upisali su 8. pobjedu u nizu, s Solskjær je postao jedini trener kojemu je uspjelo upisati 8 pobjeda iz isto toliko uvodnih utakmica na klupi Uniteda.

Manchester United je kao gost pobijedio Arsenal sa 3-1 i izbacio ga iz FA kupa. Sanchez, Lingard i Martial su zabijali, a nemoćnom Arsenalu gol nade je dao Aubameyang u svom debiju u najstarijem natjecanju.

Gosti iz Manchestera poveli su sa 2-0 u razmaku od samo dvije minute kada su Sanchez (31′) i Lingard (33′) iskoristili asistencije Lukakua, domaćima je nadu vratio Aubameyang (43′) golom u završnici prvog dijela. Gabonac je tako zabio i u debiju za Arsenal u svom trećem natjecanju nakon Premier lige i Europske lige. U nastavku je  Martial (82′) potvrdio prolazak “crvenih vragova” u osminu finala.

U svim natjecanjima, Arsenal je na Emiratesu izgubio šest utakmica od Manchester Uniteda. Nijedna druga momčad ih nije dobila toliko puta. Crveni su vragovi prava noćna mora topnika.

U drugom susretu 4. kola igranom u petak u dvoboju drugoligaša Bristol City je na svom terenu nadigrao Bolton Wandererssa 2-1 (2-1). Goste je u vodstvo doveo Beevers (6′), a preokret su donijeli O’Dowd (8′) i Eliasson (30′).