Nica i Viktoria prošli dalje! Hrvatski vratar branio cijeli susret

Nica i Viktoria iz Plzena osigurali su plasman u nokaut fazu Europske lige.

U susretima skupine G Europske lige domaći sastavi su upisali dvije pobjede. Švicarski Lugano je s minimalnih 1:0 slavio protiv izraelskog Hapoela, dok je u dvoboju dviju prvoplasiranih ekipa Viktoria u Plzenu s 2:0 bila bolja od vodeće Steaue.

Lugano je sve riješio početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti kada je za domaće pogodio Carlinhos i doveo Švicarce do trećeg mjesta u skupini sa šest bodova.

U Plzenu je domaći sastav sve dvojbe oko pobjednika također riješio u drugom dijelu pogocima u 49. i 76. minuti. Strijelci su bili Petržela i Kopic.

Prije posljednjeg kola Steaua i Viktoria ostvarili su plasman u šesnaestinu finala, a isto je već od ranije u skupini I napravio Salzburg koji je potvrdio prvo mjesto pobjedom nad Vitoriom iz Guimaraesa s uvjerljivih 3:0.

U prvom dijelu za domaći sastav pogađali su Ulmer i Dabbur, dok je točku na i visoke pobjede kluba iz Mozartova grada postavio Hwang. U susretu turskog Konyaspora i Marseillea francuski sastav spasio se poraza u posljednjim trenucima utakmice.

Turke je u vodstvo iz kaznenog udarca doveo Nejc Skubič da bi domaće navijače u 93. minuti rastužio njihov igrač Wilfried Moke koji je postigao autogol. Marseille sada na drugom mjestu ima sedam bodova, dva više od treće Konye.

U skupini K Nica je potvrdila drugo mjesto iza Lazija pobjedom nad belgijskim Waregemom na domaćem terenu. Dvostruki strijelac za domaće bio je Mario Balotelli, dok je treći pogodak postigao Tameze, a utješni zgoditak za goste djelo je Hamalainena iz slobodnog udarca.

U Rimu je vodeći Lazio odigrao 1:1 s nizozemskim Vitesseom, a cijelu utakmicu za domaće branio je Ivan Vargić. U 13. minuti hrvatskog vratara iz slobodnog udarca je svladao Bryan Linssen, ali konačan rezultat postavlja Luis Alberto u 42. minuti.