Nicole Hosp: “Vrijeme je za oproštaj i život nakon skijanja”

Nicole Hosp se odlučila oprostiti od skijanja...

Nicole Hosp, Maria Hoefl-Riesch i Julia Mancuso/Getty Images

Austrijanka Nicole Hosp odlučila se oprostiti od skijanja. Najveći uspjeh u karijeri 31-godišnje skijašice je osvajanje Velikog kristalnog globusa 2007. godine. Iste godine je osvojila i Mali kristalni globus u veleslalomu. Ima 12 pobjeda i 57 postolja u Svjetskom kupu.

Osvojila je devet medalja na Svjetskim prvenstvima, od toga tri zlatne. Na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku osvojila je zlato u momčadskom natjecanju i srebro u superkombinaciji. Na Olimpijskim igrama u Torinu 2006. godine osvojila je slalomsko srebro, a prošle godine u Sočiju je uzela srebro u superkombinaciji i broncu u superveleslalomu.

Izjavila je: “Stigao je trenutak za kraj karijere. Želim se posvetiti životu nakon skijanja.”