Nika Klepac postigla odličan uspjeh u Tunisu

Mladoj Zagrepčanki je tek 16 godina, a već se može pohvaliti s tri medalje na velikim natjecanjima

Nika Klepac osvojila je srebrnu medalju na juniorskom prvenstvu taekwondoa održanome u Tunisu. Mladoj Zagrepčanki je tek 16 godina, a već se može pohvaliti s tri medalje na velikim natjecanjima, treću godinu u nizu. Predzadnji dan natjecanja obilježila je pobjedama u četiri borbe, ali je u finalu izgubila od Nadice Božanić iz Srbije.

Nika je 2016. godine postala europska kadetska prvakinja koja je primila jedina tri boda u svim borbama te tako osigurala zlato. Godinu dana kasnije, mlada nada taekwondo kluba Medvedgrad, ponovo postiže odlične rezultate, ali u juniorskoj kategoriji. Istaknula se među natjecateljima dvije godine starijima od nje i zasluženo osvojila drugo zlato.

Nažalost, Nika (-63 kg) nije dobila priliku otići na kvalifikacije za Olimpijske igre mladih u Buenos Airesu. Hrvatski taekwondo savez poveo je natjecateljicu niže kategorije (-59). No, pred Nikom je još mnogo godina rada, natjecanja i prilika da se pokaže u najboljem svjetlu – u što uopće ne sumnjamo.