Nikica Jelavić odigrao 90 minuta u pobjedi Hulla protiv QPR-a, sudac previdio penal na njemu

Strijelac pobjedničkog pogotka za Hull bio je Chester u 52. minuti, a na Jelaviću je trebao biti sviran jedanaesterac nakon prekršaja Armanda Traoréa

Trenutak kada je Jelavić srušen u šesnaestercu/Getty Images

Pomalo šokantnim porazom Manchester Uniteda od Swanseaja (1:2) otvorena je nova sezona Premier lige u kojoj će Hrvatska, kako sada stvari stoje, imati dvojicu predstavnika.

Radi se o Dejanu Lovrenu i Nikici Jelaviću, a potonji je u pobjedi svojeg Hull Cityja na gostovanju kod Queens Park Rangersa (1:0) odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton u 79. minuti.

Upravo je Jelavić bio akter najkontroverznijeg trenutka utakmice u 32. minuti, kada ga je Armand Traoré srušio u šesnaestercu. Gostujući su igrači protestirali tražeći jedanaesterac, no sudac Craig Pawson ostao je nijem.

Strijelac pobjedničkog pogotka za Hull bio je James Chester u 52. minuti.

Premier liga, rezultati

Manchester United – Swansea 1:2, Leicester – Everton 2:2, QPR – Hull City 0:1, Stoke City – Aston Villa 0:1, West Bromwich – Sunderland 2:2, West Ham – Tottenham 0:1.

Kasnije: Arsenal – Crystal Palace.

Nedjelja: Liverpool – Southampton, Newcastle – Manchester City.

Ponedjeljak: Burnley – Chelsea.